Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1,4 12V проблем с първи цилиндър-износен разп.вал.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Tornado написа:
    Вала вече е сменен и няколко кобилички.Работата на двигателя вече е ОК.Замислям се за разпробиване на отворите на паяка до 1 милиметър.Не съм премахнал още филтъра на паяка защото ме е шубе да не прецакам и този вал.
    Кой филтър на паяка?Аз не съм чувал даже паяка да има отделен филтър.Той влиза непосредствено в главата и там където влиза е директно набит-без гарнитурки и уплътнения.Мястото от което влиза маслото е едно,а излиза от 8 места към гумичките.Отделно пръска на всяка една гърбица на вала.Но цедка или филтър в цялата система на маслената магистралка... Филтъра на паяка се принудих сам да го направя защото от лошата хигиена покрай смяна на гарнитурата на главата отворите за мазане на гърбиците се запушват периодично.Днес бутнах за проба два от отворите на 1 мм и останах доволен от резултата.
    Fiat 1.4 12V
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    Да си втори значи да си първи сред загубилите.
    Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

    Коментар


      #47
      в момента го имам същия проблем с браво 1.4 12в... значи проблема е следния: така наречения паяк се е запушил и не е умаслявал вала на 1 целиндър...обаче при мен има и друго...свети ми лампата на маслото...нивото на маслото е нормално...работата на мотора също е нормална,при по високи обороти вала започва да тропа!И сега се чуда от каде да започна...дали да разпробия отворите на паяка,да смена вала или направо да сменя цялата глава!

      Коментар


        #48
        Оправи ли се проблема?
        Fiat 1.4 12V
        Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
        Да си втори значи да си първи сред загубилите.
        Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

        Коментар


          #49
          Ако питаш мен оправи се ,а относно филтъра знам ,че няма ама аз поставих.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #50
            Tornado написа:
            Ако питаш мен оправи се ,а относно филтъра знам ,че няма ама аз поставих.
            :D Да колега,за теб питах.Е това за филтъра е нещо ново,къде го постави в тая тясна тръбичка.Разширява ли дупките или не си?
            Fiat 1.4 12V
            Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
            Да си втори значи да си първи сред загубилите.
            Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

            Коментар


              #51
              valentino321 написа:
              Tornado написа:
              Ако питаш мен оправи се ,а относно филтъра знам ,че няма ама аз поставих.
              :D Да колега,за теб питах.Е това за филтъра е нещо ново,къде го постави в тая тясна тръбичка.Разширява ли дупките или не си?
              Филтъра е хромникелова домакинска тел за съдове поставена на входа на паяка.Без да се прекалява с за да не намалее дебита към паяка.Откъсвате колкото е необходимо и го натъпквате на входа.Изпробвано е улавя всякакви парчета и боклуци.Разширих два от отворите за мазане на гъбиците на първи цилиндър.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #52
                Тази цедка няма ли опасност да се задръсти там.То от филтъра до началото на магистралата няма много път,а той би трябвало добре да се справя с почистването на маслото от боклуци.Мисълта ми е,че няма много голяма вероятност след филтъра да преминават боклуци,защото е доста пряк пътя на маслото от него до масленият паяк.
                Fiat 1.4 12V
                Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                Коментар


                  #53
                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...er=asc&start=0
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар

                  Working...
                  X