Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.6 16V '99

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 1.6 16V '99

    Колеги имам странен проблем(ако е проблем). Когато запаля колата, всичко е ок, но като поработи 10 секунди, започва да се чува скърцане някъде под капака на ангренажа, или поне мисля, че е от там. Махнах капака и запалих колата, като мислех, че или е блокирала ролка или ремъка опира в капака, но мисля, че не беше нито едно от двете. На по-високи обороти скърцането се усилва, и няма значение на топъл или студен двигател е. Някой има ли предложение или подобен проблем, защото ме е страх да не се окаже фатално.

    #2
    КОЛЕГА МОЖЕ ДА Е ОТ МНОГО НЕЩА .КАРАЛ СЪМ ТАКАВА КОЛА И ИМАХ СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ .ПРИ МЕН БЕШЕ СИЛНО ИЗРАЗЕН В ПО- СТУДЕНО ВРЕМЕ .ОКАЗА СЕ ИЗНОСЕНА РЕМЪЧНА ШАЙБА НА КОЛЯНОВИЯ ВАЛ

    Коментар


      #3
      колега, няма нужда да пишеш с големи букви, така все едно се караш може и да е от някоя ролка на пистовите ремъци, трябва да се види, но едва ли е от ангренажа там ако блокира ролка или опира в капака, колата едва ли ще работи повече от няколко секудни преди да стане прас и ремонт на двигателя после

      Коментар


        #4
        Възможно ли е да има нещо с маслото...подминати километри или кофти масло или двете в комбинация?

        Коментар


          #5
          според мен е хлабав ремък или ролка която си отива а щом овиличава свиренето при по високи обороти някъде там е дефекта успех

          Коментар


            #6
            ivo-VE написа:
            според мен е хлабав ремък или ролка която си отива а щом овиличава свиренето при по високи обороти някъде там е дефекта успех
            забравих провери си всички ремъци да няма хлабави луфтове по ролките

            Коментар


              #7
              Благодаря на всички колеги за отговорите, за сега се оправи като смених маслото(което ме притеснява де), днес или утре ще проверя и ремъците, за да се уверя, че не е съвпадение със смяната на маслото и да не се обади пак утре.

              Коментар

              Working...
              X