Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос за вървията

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    въпрос за вървията

    Имам едно въпросче на което не знам отговора. Фиатката ми е брава 1.6 16В газ/бензин - на газ няма проблеми, но на бензин в ниските обороти - до 2500 не иска да се наеме и едва ли не нещо не й достига, а след това върви както си трябва (няма значение топла ли е или студена). Някой може ли да каже на какво се дължи това евентуално. Благодаря Ви предварително
    vasilaki87
    FIAT BRAVA - 1.6 16V - 103HP - 11.1995 г.

    #2
    мисля,че този проблем е при всички :D този двигател иска обороти да върви,до 3000-3500 оборота е мъртвец и след това все едно нещо го рита в гъза и тръгва,ако проблема ти е същия значи това е високооборотен двигател и върви във високите.
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

    Коментар


      #3
      Всичките тези двигатели имат само един единствен недостатък и той е че имат с по три коня в повече.Щом на бензин не върви добре ,а на газ върви,можем да предположим,че двигателят ти е достатъчно добър*компресия ,клапани,центровка и така нататък *и че запалителната и изпускателната системи са ти също достатъчно изправни,остана само горивоподаващата система*помпа,филтър,регулатор на налягането в рейката дюзи и така нататък*за коректната работа на която отговарят почти всичките датчици по двигателят плюс ламбда сондата и ЕКУ.Това е само моето мнение,което освен че е много общо ,може да е и погрешно.Поразгледай старите теми,със сигурност не си първият със този проблем.Успех.
      FIAT500.1.1.1997

      Коментар


        #4
        ами дюзите са бомба, помпата и тя хвърля та се пръска, но горивният филтър не е пипан последните 20 хил. км, макар че тя на бензин за този период е минала едва около 300 км, но си мисля вече че трябва и него да го бутна - може пък нещо да се промени. Все пак благодаря за коментарите
        vasilaki87
        FIAT BRAVA - 1.6 16V - 103HP - 11.1995 г.

        Коментар


          #5
          колега, проблема е в адаптацията заради газта с какво си на ламбда сондата ? реле или симулатор

          Коментар


            #6
            Няма да се промени каквото и да буташ, но все пак си смени филтъра. Това невървене в ниските идва от газовата уредба Когато колата е загряла хубаво това спъване почти не се усеща, но пак го има. При положение, че имаш газова и там проблем няма, защо се интересуваш от вървежа на бензин?
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              ТОЗИ ПРОБЛЕМ СЪМ ГО ИМАЛ.ОТКАЧАШ ВСИЧКИ БУКСИ НА ДАТЧИЦИТЕ И ГИ НАПРЪСКВАШ С КОНТАКТЕН СПРЕЙ,СЛЕД ТОВА ИЗДУХВАШ С ВЪЗДУХ .УСПЕХ!

              Коментар

              Working...
              X