Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

високо налягане в смукателен колектор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    високо налягане в смукателен колектор

    Здравейте колеги,имам следният проблем на Марея 1,6 16.Когато оставя колата да работи на едно място след определено време започва да прекъсва.Ходих на диагностика и ми казаха,че всички датчици са наред и единственият проблем който излезна е следният:на празен ход налягането в смукателния колектор се качва над нормалното.От какво може да е?

    #2
    В колектора трябва да има вакуум защото въздушният филтър пречи на въздуха да влиза свободно а пък цилиндрите засмукват въздуха с който изгарят горивото. Може да има някъде дупка по въздухопроводите. Огледай хармониките на тръбата от въздушния филтър към колектора. Също от колектора излиза гумено маркуче към датчика за атмосферно налягане. Друго - за засмукване на бензиновите пари. Маркуче за картерните газове, даже две - тънко и дебело.Като даваш газ вакуумът в колектора трябва да се увеличава.Мисля че се пръска малко с някакъв спрей за запалване на дизелови двигатели през зимата обаче не съм запознат. Някой ако е опитвал може да подскаже. И се гледа, ако се вдигат оборотите значи съответното маркуче засмуква въздух.Друга причина - да не ти затваря добре някой всмукателен клапан и от там да се връща налягане в колектора.Като даваш газ провери дали вакуумът намалява / налягането се увеличава. Може да се измери компресията на цилиндрите. Трябва да е приблизително еднаква на всичките.
    Bravo 1.6 / 16

    Коментар


      #3
      Riki888 написа:
      ...Като даваш газ вакуумът в колектора трябва да се увеличава...
      В грешка си, колега, става точно обратното.
      Stop giving directions, just say "Follow me."
      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

      Коментар

      Working...
      X