Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто I 1.1, 55 коня мнение?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто I 1.1, 55 коня мнение?

    Здравейте колеги,Искам да видя малко мнения за тази кола. Колебая се дали да оборудвам жена ми с такова Пунто.2 приятелчета ми разказват (предполагам легенди) за разхода на Пунтото, което ми се струва невероятно.Градско разход в София възможно ли е да дава 7/100, и на дълъг път с 80-90 км. 4/100??? Колата се кара на бензин.Реалистичен ли е подобен разход, защото на мен ми се струва фантастично нисък.Нека колеги с такова Пунто да споделят.Благодаря предварително!

    #2
    Re: Пунто I 1.1, 55 коня мнение?

    ntgeorgiev написа:
    Здравейте колеги,Искам да видя малко мнения за тази кола. Колебая се дали да оборудвам жена ми с такова Пунто.2 приятелчета ми разказват (предполагам легенди) за разхода на Пунтото, което ми се струва невероятно.Градско разход в София възможно ли е да дава 7/100, и на дълъг път с 80-90 км. 4/100??? Колата се кара на бензин.Реалистичен ли е подобен разход, защото на мен ми се струва фантастично нисък.Нека колеги с такова Пунто да споделят.Благодаря предварително!
    Градско дава между 8 и 10, зависи колко газ се подава... На дълъг път ми даваше между 6-8, но със 120+, т.е. 4 с 80-90 е напълно реално. Колата е страхотна. Поддръжката й изисква минимални средства, здрава е, широка е отвътре (до колкото е възможно за това купе)... Лоша дума не мога да кажа за нея! Още повече, че това е Fire мотора, който има защита от удряне на клапани при късане на ангренаж, който пък е 22 лева с ролката и се сменя за 10 мин...
    ex Punto '95 1.1
    Lancia Y 1.1
    Bravo HGT 2.0 20V
    Supermoto!

    Коментар


      #3
      ?

      около 4л/100км не е възможно разхода при мен беше 5.5/100км макс.ск 100км/ч разход на LPG -6л/100км макс .ск. 100км/ч разход на CNG- 3 кг/100км макс. ск.100км/ч
      пунто MK1 1.1 98г
      МЕТАН
      През 2012 се очаква да свърши света.. Ако искате да оцелеете - елате в България, тук сме с 30 год. назад...!!!

      Коментар


        #4
        Re: Пунто I 1.1, 55 коня мнение?

        BeLo написа:
        ntgeorgiev написа:
        Здравейте колеги,Искам да видя малко мнения за тази кола. Колебая се дали да оборудвам жена ми с такова Пунто.2 приятелчета ми разказват (предполагам легенди) за разхода на Пунтото, което ми се струва невероятно.Градско разход в София възможно ли е да дава 7/100, и на дълъг път с 80-90 км. 4/100??? Колата се кара на бензин.Реалистичен ли е подобен разход, защото на мен ми се струва фантастично нисък.Нека колеги с такова Пунто да споделят.Благодаря предварително!
        Градско дава между 8 и 10, зависи колко газ се подава... На дълъг път ми даваше между 6-8, но със 120+, т.е. 4 с 80-90 е напълно реално. Колата е страхотна. Поддръжката й изисква минимални средства, здрава е, широка е отвътре (до колкото е възможно за това купе)... Лоша дума не мога да кажа за нея! Още повече, че това е Fire мотора, който има защита от удряне на клапани при късане на ангренаж, който пък е 22 лева с ролката и се сменя за 10 мин...
        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

        Коментар


          #5
          Разхода извън града е 4/100 при 80км/ч и 5/100 при 100км/ч при сам човек.В София поне моята гори 9/100Изключително прост автомобил, лесен и евтин за поддръжка и свичко се сменя много лесно.Доста е здрава защото е проста и няма какво толкова да и се счупи. Идеална кола за жени.Минусите и са, че нямат абсолютно никакви екстри (поне ниво на оборудване "S") и дупките се усещат, но пък кой ли фиат вози добре
          _/''''''''''''''''''''''''\_
          //---------------\\
          [( )== //// ==( )]
          |_|'------------'|_| ....Punto

          Коментар


            #6
            4/100-мечти,по каталог за който и да е бенз. двигател на Punto не го дават,така че абсурд.Личното ми мнение е че за 2 години и 40 000 хил. километра за поддръжка съм дал около 250-300 лева като съм сменял предни амортисьори.Здрава и лесна за обслужване както са казали и колегите по-горе.Разход на ГАЗ при мен 8.3/100-смесено,10/100-градско в София може и малко повече,при 80-90 извънградско 7.6/100 .При бензин съм е свалял до 5.3 магистрала Пазарджик-София с 80 макс 90 км.ч.Тава е от мен дано да съм ти бил полезен Погледни и това http://www.punto.hit.bg/teh.html
            Police_pz
            Punto 1.1 55hp

            Коментар

            Working...
            X