Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Понякога светка дюзата като работи на място

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Понякога светка дюзата като работи на място

    На няколко пъти ми се случва както стои на светофар колата да светне дюзата на таблото, и гасне ако му подам леко газ да мръднат оборотите и след това повече не светва.Закачана е на диагностика няма грешки, само някаква VSS сензор имаше записана.От какво може да е? Браво 1.2 16в е колата.
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    ВСС е датчика за скоростомера, и едва ли има връзка с проблема.а заглъхва ли двигателя, като свети лампата и заглъхва ли преди да изфорсира, като дадеш газ?
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      При мен като купих колата от време на време ми светваше дюзата. Оказа се датчик за температурата на въздуха. Намира се на входящия колектор след клапата за въздуха.
      Bravo 1.6 / 16

      Коментар


        #4
        slonikon написа:
        ВСС е датчика за скоростомера, и едва ли има връзка с проблема.а заглъхва ли двигателя, като свети лампата и заглъхва ли преди да изфорсира, като дадеш газ?
        И каква е предполагаемата диагноза ако заглъхва преди изфорсиране?
        Fiat Brava 1.2,16в

        Коментар


          #5
          tipo33 написа:
          slonikon написа:
          ВСС е датчика за скоростомера, и едва ли има връзка с проблема.а заглъхва ли двигателя, като свети лампата и заглъхва ли преди да изфорсира, като дадеш газ?
          И каква е предполагаемата диагноза ако заглъхва преди изфорсиране?
          1. кофти бензин - сипваш добавка2. запушен въздушен филтър - много рядко3. лоша адаптация на стъпковото моторче - много често заради т.1
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #6
            Нищо не заглъхва дори като светне не се усеща никаква разлика в работата на мотора. За да угасне не го изфорсирам, а просто едва докосвам педала да се вдигнат оборотите с една идея над 800 и и лампата угасва и повече не светва.
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              Ами ела утре на срещата и ще я вържем на компа да видим какво се случва.
              Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
              Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
              Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

              Коментар


                #8
                И аз имах подобен проблем, но ми светваше понякога и на извънградско.Смених си горивния филтър и оттогава не е светвала.Браво 1.4, 12в ми е колата.

                Коментар

                Working...
                X