Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не иска да завърти стартера-Браво 1.4 12V+потънал съединител

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не иска да завърти стартера-Браво 1.4 12V+потънал съединител

    Здравейте колеги. Днес сменях скорости на фиатката и след като сглобих всичко и я свалих на земята се опитах да запаля и се чува само едно еднократно "чук" и педала на съединителя пропада с около 1 см. След като отпусна ключа от стартер се връща съединителя.И още един проблем имам- Педала ми е ниско долу, натегнал съм на макс съединителя. Не знам да не съм объркал разните шайби и тем подобни които стоят на жилото. Ако може някой да ми приложи снимка на монтирано жило за съединител за да видя дали нещо при мен не съм разместил
    Fiat Bravo '96 1.4 12v- 2.0 20V
    Във всеки звяр се крие капка милост. Във мен я няма - значи звяр не съм

    #2
    кола

    Е поне не завърта ли или само бендикса изхвърля я провери жиците иначе и без съединител или със него ако ни са свободна стартера трябва да си върти
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Само бендикса явно изхвърля. Ще го сваля днес стартера и ще го пробвам дали ще почне да върти и отново ще го сглобя ако завърти и изплюе бендикса.
      Fiat Bravo '96 1.4 12v- 2.0 20V
      Във всеки звяр се крие капка милост. Във мен я няма - значи звяр не съм

      Коментар


        #4
        Масата закачи ли?
        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

        Коментар


          #5
          Днес не ми остана време да сваля стартера. Принципно с масата брах малко проблеми докато я сваля от старата скоростна кутия и се по-усука малко кабела. Видно не изглежда да е засегнат. Май ще трябва да го замеря с мултицет?
          Fiat Bravo '96 1.4 12v- 2.0 20V
          Във всеки звяр се крие капка милост. Във мен я няма - значи звяр не съм

          Коментар


            #6
            Пробвах какво ли не и не иска да завърти. При завъртане на ключа забелязах че целия двигател се мести. Също и като пусна ключа отново се помества двигателя. Утре мисля да опитам да дръпна колата
            Fiat Bravo '96 1.4 12v- 2.0 20V
            Във всеки звяр се крие капка милост. Във мен я няма - значи звяр не съм

            Коментар


              #7
              Първо пробваи да завъртиш мотора на ръка да не да си сбъркал нещо в съединителя което пречи на мотора да се завърти.
              ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
              ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

              Коментар


                #8
                Пробвах. Благодаря ти колега за съвета. Беше ми от полза. Пробвах, и не иска да завърти двигателя на ръка. Явно или не съм зацепил скоростите нещо или не знам и аз. Уж влезнаха без никакви проблеми :X Попринцип къде им е разликата в скоростните кутии? Имат леко разминаване в кодовете, но изглеждат същите.
                Fiat Bravo '96 1.4 12v- 2.0 20V
                Във всеки звяр се крие капка милост. Във мен я няма - значи звяр не съм

                Коментар


                  #9
                  Проблема е решен! Изпаднал ми е бил лагера и не съм видял при поставянето на скоростите. Темата е за ключ
                  Fiat Bravo '96 1.4 12v- 2.0 20V
                  Във всеки звяр се крие капка милост. Във мен я няма - значи звяр не съм

                  Коментар

                  Working...
                  X