Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов проблем със скапаната кола. Помощ!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нов проблем със скапаната кола. Помощ!

    Колеги от днес вече ми свети и лампата за маслото когато колата е на празен ход и когато е загряла...в движение го няма проблема. Маслото е сменено преди 2 седмици със Хилбер 10 на 40....упътете ме къде се намира масления датчик....и после да мисля за проблем с маслото двигателя или помпата. Колата е Браво 1.4
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    датчика за налягане на маслото се намира на тялото където се завива масления филтър, с 1 жица е по принцип.
    Palio Weekend 1.6 16V 100 1998
    Punto MK2 1.2 16 V 80 1999

    Коментар


      #3
      кола

      Нещо като маслена магистрала да си почиствал- сменял гумички
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        почиствал съм магистралата на вала...гумички не съм сменял...на тялото на филтъра няма никакви букси въобще отрепде няма никакви датчици единствения кабел е на ламбда сондата
        Fiat Bravo 1.9 JTD 100

        Коментар


          #5
          колега, ако преди си нямал проблеми, а са се появили веднага след смяна на маслото - слагай мотул и газ

          Коментар


            #6
            И аз мисля както nedialk00, обърни внимание какво масло си сложил и какъв филтър. Защото на филтъра има байпас клапан и обратен клапан които трябва да задействат на определено налягане.
            Bravo 1.6 / 16

            Коментар


              #7
              Абсолютно невярно,че датчика за маслото е на тялото на филтъра,не подвеждайте колегата!Датчика за маслото се намира под всмукатемните колектори,отзад на двигателя и малко под главата.Т.е. на гърба на двигателя,вляво от моното.
              Fiat 1.4 12V
              Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
              Да си втори значи да си първи сред загубилите.
              Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

              Коментар


                #8
                тотално ме разби това нещо, къде го чукаш къде се пука, но всъщност няма значение къде е датчика, важно е да е на маслената магистрала
                Palio Weekend 1.6 16V 100 1998
                Punto MK2 1.2 16 V 80 1999

                Коментар


                  #9
                  В твоя случай и аз бих постъпил както са те посъветвали колегите със смяна на филтър и масло. Ако си що годе сигурен в маслото, за да не се набутваш излишно, можа да започнеш първо с филтъра и ако продължи тогава и маслото.
                  Lupo - The Monster
                  Е83 3D

                  Коментар


                    #10
                    аз да кажа на колегата ако реши да сменя маслото!!! преди 3/4 месеца сложих FLUSH TITAN SIN 10W40 много съм доволен бях с VALVOLINE преди това сега колата е доста по тиха и е към 60 кинта най много за 5 литра някво немско с добавка било за смаване
                    fiat bravo sx 1.6 16V 103

                    Коментар


                      #11
                      незнам сега лампата не примигва незнам кво става по принцип имам една гумичка за смяна на маслената магистрала понеже е твърда като камък, хем я имам в наличност и сам мога да си я сменя щото съм свалял паяка да го продухвам, ама не вярвам да губи от там налягане ама знае ли човек, при фиат сичко е възможно, преди време разхода ми на газ бе6е с 2 литра отгоре заради незатегнати болтове на кутията на моноинжекцията над дроселовата клапа, от къде да предполага човек
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                      Коментар


                        #12
                        на един приятел заради незатегната кутия отгоре свещите му се давига в масло и една година долива докато разбере че маистора не му стегнал болтовете от горе като му сменял нещо...та нищо чудно с твоита гас
                        fiat bravo sx 1.6 16V 103

                        Коментар

                        Working...
                        X