Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с мареята като загрее

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с мареята като загрее

    Проблема е следният като загрее колата пали много трудно и не си държи оборотите сменени са свещите температурният датчик на инжекциона ,стъпковият мотор го чистих но неможах да му направя адаптация защото колата почваше да и играят оборотите и гасне.Та въпросът ми е къде да се насоча навява ме на мисълта за датчика на коляновия вал но за оборотите и идея си нямам ламда сонда ли какво термостата също е сменен,прави го на моменти това с оборотите просто преиграват от 0 до 1500 и ако я изтърва гасне.Ако веднга след гасненето я запаля пали и оборотите са стабилни направо незнам четох теми но немога да разбера.
    преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

    #2
    аз съм за проблем в стъпковия мотор. при мен беше нещо подобно. логиката ми е, че при студена кола моторчето натяга "здраво" и държи някакви обороти. после, като загрее, вече трябва да регулира фино ниските обороти и просто не успява да реагира навреме тогава колата гасне. не знам какъв може да е проблема в моторчето, но след смяна се оправиха нещата при мен.пробвал ли си да пръснеш с вд-40 под стъпковия мотор в оста на пеперудата - да я пораздвижи малко? при мен помагаше до известно време.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      ами колега незнам при теб какво е моторчето но при мен е електро магнитно свалял съм го преди месеш го почистих с сух парцал , мислил съм да го почистя със спрей но незнам да не го прецакам нещо.
      преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

      Коментар


        #4
        :D и аз не знам какво ти е моторчето, но предположих, че върти клапата за въздуха, както е при мен. затова предложих да напръскаш оста на въпросната клапа, а не самото моторче. извинявай, ако е било неуместно предложението ми.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          без закачане на комп. няма да стане

          Коментар


            #6
            slonikon написа:
            :D и аз не знам какво ти е моторчето, но предположих, че върти клапата за въздуха, както е при мен. затова предложих да напръскаш оста на въпросната клапа, а не самото моторче. извинявай, ако е било неуместно предложението ми.
            Koлега не е неуместно предложението ти ще пробвам така .На диагностика май трябва да се ходи но неми светва лампата за грешки в компа но все пак..
            преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

            Коментар


              #7
              dalgia123 написа:
              slonikon написа:
              :D и аз не знам какво ти е моторчето, но предположих, че върти клапата за въздуха, както е при мен. затова предложих да напръскаш оста на въпросната клапа, а не самото моторче. извинявай, ако е било неуместно предложението ми.
              Koлега не е неуместно предложението ти ще пробвам така .На диагностика май трябва да се ходи но неми светва лампата за грешки в компа но все пак..
              диагностика не означава четене на грешки, както си мислят 87.45% от ’майсторите’

              Коментар

              Working...
              X