Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 2.0 20v 155hp

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Ще имаш по-голям шанс да намериш хубаво JTD отколкото читаво HGT ! Поддръжката и на двете е горе-долу еднаква! Но пък разхода не е.
    Fiat Stilo 1.9 JTD

    Коментар


      #32
      Larii написа:
      Ще имаш по-голям шанс да намериш хубаво JTD отколкото читаво HGT ! Поддръжката и на двете е горе-долу еднаква! Но пък разхода не е.
      да се хвърлям на JTD тогава щом са здрави ...
      Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

      Коментар


        #33
        колега не знам какво искаш!аз лично карам 1.6 103к.с. ,и съм доволен.не знам дизела как е,ама от бензинките тоя май е най-срещания мотор и лесно се намират части,или поне така мисля
        fiat bravo sx 1.6 16V 103

        Коментар


          #34
          ARaGoRN написа:
          колега не знам какво искаш!аз лично карам 1.6 103к.с. ,и съм доволен.не знам дизела как е,ама от бензинките тоя май е най-срещания мотор и лесно се намират части,или поне така мисля
          Съгласен съм с теб и аз много съм доволен, но искам дизел че ми се налагат доста патувания а не искам метан... чесно моето браво съм пре доволен нищо само селения голд ангренаж, ролки, ремъци и газ...
          Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

          Коментар


            #35
            fiat bravo sx 1.6 16V 103

            Коментар


              #36
              ARaGoRN написа:
              колега не знам какво искаш!аз лично карам 1.6 103к.с. ,и съм доволен.не знам дизела как е,ама от бензинките тоя май е най-срещания мотор и лесно се намират части,или поне така мисля
              За HGT-то също лесно се намират части, а и не са толкова скъпи (като изключим една ролка, дето струва цифра, но пък се сменя на 60 000км, така че не се брои). Лошото на 1.6 е, че повечето дават с максимум кило-две по-нисък разход от HGT... А и му свалих разхода на 11-12 градско, което мисля, че е супер за петака.
              ex Punto '95 1.1
              Lancia Y 1.1
              Bravo HGT 2.0 20V
              Supermoto!

              Коментар


                #37
                BeLo написа:
                ARaGoRN написа:
                колега не знам какво искаш!аз лично карам 1.6 103к.с. ,и съм доволен.не знам дизела как е,ама от бензинките тоя май е най-срещания мотор и лесно се намират части,или поне така мисля
                За HGT-то също лесно се намират части, а и не са толкова скъпи (като изключим една ролка, дето струва цифра, но пък се сменя на 60 000км, така че не се брои). Лошото на 1.6 е, че повечето дават с максимум кило-две по-нисък разход от HGT... А и му свалих разхода на 11-12 градско, което мисля, че е супер за петака.
                е да ама това са си 30 лева бензин на 100 градско а дизеларката малко трака ама пак си върви и прави 17 лева двойно по евтино.
                Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

                Коментар


                  #38
                  тя темата бензин срещу дизел няма край, но на мен най-много ми хареса какво беше казал един колега в една тема - за ланча срещу пасат май беше. цитирам по памет:"познавам доста хора преминали от бензин на дизел и не съм чул някой да иска пак да се върне на бензин. познавам също доста хора, които са преминали от дизел на бензин, и почти всичките съжаляват" :D е, аз съм от вторите, но смятам, че ако човек си го тегли сърцето, и може да си го позволи, HGT-то е без алтернатива.
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #39
                    sharky871 написа:
                    е да ама това са си 30 лева бензин на 100 градско а дизеларката малко трака ама пак си върви и прави 17 лева двойно по евтино.
                    Спор няма, тук е до лични предпочитания и възможности. HGT-то често ми идва малко в повече от към разход, но като поведение си е "кучка", което ме кефи и ме кара да я задържа. Но вече ми минават през главата идеи за JTD, ма ще го мисля....
                    ex Punto '95 1.1
                    Lancia Y 1.1
                    Bravo HGT 2.0 20V
                    Supermoto!

                    Коментар


                      #40
                      при мен е обратното.моите познати които са били на дизел не го щът вече.не е въпроса в разхода на 100 в града,или извън,а в начина на подържане,поведение зима-лято,консумативи,и наи вече въпрос на личен избор.сега ако бачкаш към пътното да шипваш нафтичка що не незнам.не съм карал дизел,немога да кажа.само едно време учебната ми кола беше дизел :Д
                      fiat bravo sx 1.6 16V 103

                      Коментар


                        #41
                        Вземи си Coupe 2.0 16V Turbo е това вече няма равно! Дори 5 така турбо не ме кефи така!
                        Fiat Stilo 1.9 JTD

                        Коментар


                          #42
                          Колега ако искаш бензинова смени марката, поне тия години фиат не е разработила економичен и мощен двигател. Ако искаш дизел иди на диагностика и да видиш реалните км, щото наистина и 2010 да е колата ако е както казват колегите на 500 000 се едно е на 20 год. JTD са по економични от ТДИ и според мене повече бягат и по малко горят.Ако искаш бензин си вземи един най обикновен V-tec Honda който ще ти гори 6 и половина - 7, без значение как го караш и колко оборота, най много 8 да ти гори ако е градско и цялата газ на всеки светофар с гуми да тръгваш. Аз докато си бях в България си размених за няколко дена колата с един приятел с хонда в-тек 160 коня и на дълго със не повече от 120 си гори 6 литра бензин , неможех да повярвам как може да е възможно толкова коне толкова гориво но наистина е така. А я разпитай градско със ръчкане на браво 155 коня дали може да гори под 10-12 и 1.6 същата история , и пунто 1.2. 16в лапа 8 бенз, просто технологията е много некадърна и инжекцийте са много неграмотни в тия години на италянските коли, аз живея в италия и познавам човек с пунто абарт SS 180 коня дето извън градско със 100-120 годи 6 бензин , ама италянците доста по късно откриха топлата вода от японците.За тва гледай технологията и мненията , като цяло не само на фенове на определена марка така ще си купиш хубава кола Моето мнение е - Фиат - само JTD или МултиДжет (който дава разход 3-4 литра извън градско)то ако ше си вземаш кола дето ти гори 10-12 бензин че по добре си вземи S класа поне да ги заслужава тия литри
                          Punto JTD
                          http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                          Коментар


                            #43
                            ХГТ-то, ако се кара НОРМАЛНО, на дълъг път пада на 6.5 бензин. Градско не надхвърля 10. Пак повтарям, при нормално каране.Настъпиш ли го - разходът нараства, но пък как вървиииии!!!!Факт е, че имам селски, който има чипосано Браво 1.9JTD, което върви ПОВЕЧЕ от ХГТ-то. Но пък на дизела не можеш да му сложиш евтино метан.ХГТ-то на метан върви малко по-малко, почти не се усеща разлика, а гори 7.50 лв /100 км.

                            Коментар

                            Working...
                            X