Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

дефектиране на бензинова помпа?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    дефектиране на бензинова помпа?

    Много се рових из форума, но не намерих отговор...Приятел, който има същата фиатка като моята ме предупреди, че му се прецакала бензиновата помпа от ниско ниво на бензина в резервоара.- Светне ли ти лампата и бягай да зареждаш! ......да му вярвам ли ?
    брава 1.4 12в 1997 моно инжекция, но радиото е стерео
    http://www.picvalley.net/v.php?p=u/22/21929_450.JPG

    #2
    Re: дефектиране на бензинова помпа?

    gogo_bravata написа:
    Много се рових из форума, но не намерих отговор...Приятел, който има същата фиатка като моята ме предупреди, че му се прецакала бензиновата помпа от ниско ниво на бензина в резервоара.- Светне ли ти лампата и бягай да зареждаш! ......да му вярвам ли ?
    Вярвай му.Помпата остане ли на сухо си заминава,не е казано ,че ще стане от един път ,но от това става.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Не знам за 1,4 как стоят нещата, но моята помпа свири, откакто съм купил колата преди почти 5 години и оттогава чета това мнение за светналата лампа, но доста често карам с такова количество бензин в резервоара, което предполага светнала лампа, защото си зареждам, колкото ми е необходимо за съответния маршрут и досега положението не се е променило. Вярно, в един момент помпата все ще се повреди, но едва ли това ще е от ниско ниво на бензина, каквото мнение се шири.
      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

      Коментар


        #4
        Помпата не се поврежда от ниско ниво в резервоара, а ако изобщо в резервоара няма бензин който да изпомпва.Като преминава флуид през нея тя се охлажда и смазва благодарение на него и за това помпата не трябва да работи на сухо.А за да бъде изцяло потопена в бензин, трябва резервоара да е пълен някъде на 2/3 защото тя не се намира в най-долната точка на резервоара. До там стига тръба.
        _/''''''''''''''''''''''''\_
        //---------------\\
        [( )== //// ==( )]
        |_|'------------'|_| ....Punto

        Коментар


          #5
          светне ли лампата, не е хубаво да караш повече на бензин, но може да караш на светнала лампа на газ докато заредиш бензин, аз веднъж без да мисля реших да засичам разход пълно - празно, докато придръпне и после да мина на газ, е за 5 минути докато стигна до бензиновата колонка, вече неискаше да работи на бензин с бензина се охлажда може да са 3-4 литра на светнала лампа, но ги върти

          Коментар


            #6
            аз редовно минавам по 40-50 км на светнала лампа в края на всеки месец, и е така от 3 г. още ми е здрава помпата.
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар

            Working...
            X