Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изхвърляне на масло през картерна вентилация Фиат Брава 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изхвърляне на масло през картерна вентилация Фиат Брава 1.6

    Здравейте. Наскоро си купих Фиат Брава 1.6 16V. Още отначало забелязах че от съединенията на всмукателния тръбопровод след въздушния филтър сълзи по малко масло. Разбрах че е масло изхвърлено през картерната вентилация. Забелязах че като карам колата понякога отзад изпушва от ауспуха. Маслото започна да се губи. Стигна се до един хубав ден когато за 200км ми изгори около 1л. масло. Карах по път с изкачване на стръмни наклони, забелязах че дими когато изкачвам наклон с високи обороти на ниска предавка, за кратки периоди от време, бълва гъст дим като бойна димка, направо не виждах колата зад мен.Уточнявам:1) дими само когато е много натоварена - по нанагорнище на 3000 - 4000 оборота.2) при дименето има осезаемо падане на мощността, като дименето се засилва с товаренето - ако не отпусна газта отзад става облак, през който не се вижда3) по равен път на висока предавка с 3000 оборота не дими.Направих експеримент: извадих маркуча на картерните газове откъм всмукателния тръбопровод, удължих го с допълнителен маркуч края на който вкарах в шише. Карах така. Около 70 км. нямаше нищо в шишето, после след изкачване на един наклон изхвърли около 50-60 мл. масло в шишето.Убеждават ме че са износени сегментите , но не съм много сигурен. Когато двигателя работи нормално няма никакъв дим или пушек, навеждам се до ауспуха и не усещам нищо. Мерих компресия - излезе от 14 до 14,5.При извадена щека на маслото или откачена картерна вентилация не се усеща духане от картера, само лек полъх на ниски обороти , който изчезва с увеличаване на оборотите. Антифриза не се губи.Обвиних маслото, преди експеримента го смених с оригиналното за този двигател SELENIA 20K, но явно и това не помогна.Ако знаете нещо по проблема, моля помогнете!
Working...
X