Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хидравлично масло (изчезва) Брава 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Хидравлично масло (изчезва) Брава 1.2 16v

    Здравейте колеги .Преди 2 дни докато паркирах видях следи от капчици.След като изгасих колата видях ,че са от мен ! Отворих капака и видях ,че казанчето за хидравличното масло е на половина,и продължаваше да капе от долу,но след 1-2 мин. спря.Преди това я карах в най-големите жеги и задръствания в София и загря доста.Случайно имах 0.500л. резерва и казанчето го напълних почти до горе,но след като се прибрах тази вечер ,точно преди паркиране започна и да се чува странен шум докато карам .Нещо като виене и естествено после пак нямаше масло.Кажете ,къде мога аз сам да погледна преди да я отведа на майстор ,за поредният ремонт този месец . Благодаря предварително !

    #2
    провери първо хидравличната рейка за течове,после виж маркучите и алум.тръбички към рейката. Аз имах спукана ал.тръба незнайно поради каква причина (можеби шупла в трабата или удър от камъче) стегнах тръбата със скоба и парче гума и сега всичко е ок.Виж като сипеш течност и обезвъздушиш дали виенето продължава ако да значи е помпата успех.
    Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

    Коментар


      #3
      Сутринта на светло го погледнах при работещ двигател и видях ,че излиза от Датчика(Пластмасовата букса която е свързана с кабел-намира се отгоре) !!! Нали това е датчика или се бъркам ??? Може ли да ме ориентирате за какви пари става въпрос (само датчика)

      Коментар


        #4
        Колеги може ли някой да ме ориентира Хидравличния датчик -колко пари струва ,че никъде не намирам цената !! Представлява нещо такова http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...MG6Foo9ZjuKbWA

        Коментар


          #5
          Махай го тоя датчик и завий един болт на негово място. Няма да имаш проблеми- проверено.Датчика служи само като навиеш докрай волана леко да дигне оборотите на мотора.
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар

          Working...
          X