Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загряване на двигателя-Браво 2.0

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Кажи какъв е антифриза и от къде го взе. Виждал съм дори спирачна течност да се пени.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #47
      Ако е от гарнитура на главата, наистина би следвало да има мехури в антифриза. От друга страна системата за охлаждане е така направена, че през казанчето винаги минава течност, т.е. не е много ясен индикатор. В такъв случай би трябвало да надува и маркучите... Ако имаш възможност може да направиш тест за изгорели газове в антифриза - би трябвало в повечето смислени сервизи да го правят.
      Fiat Marea 1.8 16V ELX

      Коментар


        #48
        tedynaidenov написа:
        Ако е от гарнитура на главата, наистина би следвало да има мехури в антифриза. От друга страна системата за охлаждане е така направена, че през казанчето винаги минава течност, т.е. не е много ясен индикатор. В такъв случай би трябвало да надува и маркучите... Ако имаш възможност може да направиш тест за изгорели газове в антифриза - би трябвало в повечето смислени сервизи да го правят.
        Ми не ги надува маркучите. Сега в града не мърда над средата, но не съм я пробвал на извънградско. Дано се е оправила, че незнам вече
        Bravo HGT

        Коментар


          #49
          теста за изгорели газове е 20 лв ако толкова те съмнява гарнитура....
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #50
            pakumba написа:
            теста за изгорели газове е 20 лв ако толкова те съмнява гарнитура....
            Къде правят такова нещо?
            Bravo HGT

            Коментар


              #51
              като гледам лисан сервиз ти е наблизо. аз за там знам, иначе на супер много места го правят
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #52
                pakumba написа:
                като гледам лисан сервиз ти е наблизо. аз за там знам, иначе на супер много места го правят
                Еми аз там си смених ремъците и ролките, правихме диагностика и кво ли не ама не са ми споменали за такова измерване. Някой ако знае някаде със сигурност да сподели моля
                Bravo HGT

                Коментар


                  #53
                  Колеги, да споделя аз как си реших проблема. Смених капачката на разширителния съд. С други думи - клапана, който осигурява налягането в охладителната система. Нормализирането на температурата не се случи веднага при смяната на капачката, а около 500 км след това. Сега стрелката не мърда по-високо от мястото където се включва първа степен на вентилатора
                  FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
                  LPG System BRC Just

                  Коментар


                    #54
                    HLX написа:
                    Колеги, да споделя аз как си реших проблема. Смених капачката на разширителния съд. С други думи - клапана, който осигурява налягането в охладителната система. Нормализирането на температурата не се случи веднага при смяната на капачката, а около 500 км след това. Сега стрелката не мърда по-високо от мястото където се включва първа степен на вентилатора
                    Колега и при мен се реши проблема със смяна на капачката. Дори си върнах оригиналния термостат. Към момента съм много доволен. Вентилатора не съм го чувал да работи откакто я смених пустата капачка. Като си помисля две години какво ходене по мъките беше, а проблема елементарен.
                    Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                    Chevrolet Aveo

                    Коментар

                    Working...
                    X