Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

леко духа от щеката на маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    леко духа от щеката на маслото

    Здравейте колеги, дали някой има представа ,нормално ли е да духа леко от шеката за маслото и да излизат от там малко маслени пари?(фиат брава -1.4)Иначе мощността си е наред,пушека от ауспуха няма оцветяване,понагорява съвсем малко масло(в ръководството на автомобила е посочено за нормално-гори около 1л. за 4000 км.).Чета из форумите за сериозни проблеми съпътстващи такова духане-сегменти,цилиндри,маслени помпи....и т.н.Благодаря предварително !

    #2
    Виж со пи-скоро отдушника за картерна вентилация.Излиза от капака на главата и влиза в моното този маркуч.В началото му откъм главата има една цедка(огнегасител,какви именно огньове гаси там едва ли и създателя му знае ),ама след време се задръства,разпада,клеясва с две думи се запушва.Тази цедка се намира вътре в самото начало на маркуча,леко натикана е в главата.Т.е. първо трябва да свалиш маркуча,за да я видиш.Ако ти е запушена картерните газове няма откаде да излизат и избиват през пръчката.На мен ми пушеше от това и от едно друго нещо,дето не ти го пожелавам.
    Fiat 1.4 12V
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    Да си втори значи да си първи сред загубилите.
    Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

    Коментар


      #3
      Колега, къде го видя това в книжката - литър на 4000 км?Аз нямам такива спомени.Ако ти гори толкова не е добре.А това с духането май е за Ловци на митове.
      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

      Коментар


        #4
        почистен е този удушник,и цедката.(защото ми излизаше щеката за маслото).Но самата щека много хлабаво влиза,уплатнението е заминало,но сега не мога да разбера,дали е от щеката проблема или е по-сериозен?Като я уплатня с парцалче и не мърда,но като я оставя хлабава и се надига около 3-4 мм.Незнам вече какво да правя.

        Коментар


          #5
          Lane Staley,на мене ми гори литър за около 4000км. а помня ,че в книжката пишеше ,че е нормално горенето на масло(не си спомням количеството за километрите,но си мисля ,че не е толкова опасно 1 литър за около 4000км. градско)

          Коментар


            #6
            Абе да ме прощаваш, но какво градско в Габрово?Не е нормално да гори литър на 4000 км.
            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

            Коментар


              #7
              Живея във Варна ,Lane Staley !

              Коментар


                #8
                колега и в габрово да живееш, градското каране пак си е градско каране габрово не е малък град и е достатъчно трафик, в софия просто се чака повече по светофари, все пак не забравяите откъде се минава за прохода шипка но наистина литър масло на 4000 км е много

                Коментар


                  #9
                  О.К. няма значение кой къде живее,просто ме притеснява това леко подухване от щеката за маслото,и незнам ,дали за всички автомобили и съответно двигатели,е едно и също?Защото четох в други форуми,и едни казват ,че е нормално,други -не,и аз съм доста объркан,а гледам преди да предприема някакви мерки в сервиз,що-годе да си имам понятие,за да не ме изкъртят тея в сервиза .

                  Коментар


                    #10
                    ако само това е проблема лекото подухване си карай колата и не се занимавай.. то ако е от нещо по мотора то ще даде още фира и чак тогава ще я вкараш в сервиз

                    Коментар


                      #11
                      и не мене духа! :D
                      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                      Втората......пак същата!
                      (_-_)______////_______(_-_)
                      Punto75-Вече на жената!
                      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                      Коментар


                        #12
                        CecoDim написа:
                        О.К. няма значение кой къде живее,просто ме притеснява това леко подухване от щеката за маслото,и незнам ,дали за всички автомобили и съответно двигатели,е едно и също?Защото четох в други форуми,и едни казват ,че е нормално,други -не,и аз съм доста объркан,а гледам преди да предприема някакви мерки в сервиз,що-годе да си имам понятие,за да не ме изкъртят тея в сервиза .
                        Моето мнение е, че подухването не е нормално. И ако го има трябва да е достатъчно малко, не би трябвало да вдига щеката. Това е в сила за напълно изправен двигател. По една или друга причина караме коли, които са на доста километри и износването на сегментите и блока е значително. Моят съвет е да караш без много да се притесняваш. Разбира се трябва да уплътниш щеката по подходящ начин за да не излиза. Ако търсиш успокоение - измери си компресията. Ако е равномера и в норма - още една добра причина да не пипаш мотора. Разхода ти на масло не е малък, но пък не е толкова драматичен.Успех!
                        Fiat Marea 1.8 16V ELX

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря Ви колеги,че се ангажирахте с проблема ми !

                          Коментар


                            #14
                            При такъв разход на масло е нормално да подухва, дори повечко. Ясно, е че покрай сегментите се промъкват повечко изгорели газове, но това не означава, че двигателя е за боклука. Много често сегментите се спичат от нагар, лак и тем подобни и не уплътняват добре цилиндъра. Може да се пробва с промивка на двг и качествено синтетично масло след това. По същата логика ще подухва и през капачката за наливане на маслото. Лек полъх е нормален, има го при всички двг-та, въпреки, че сега някой ще каже, при мен не духа.Направи проба. Мотора работи на празен ход. Извади щеката и с ръка прецени колко горе долу духа. Нека някой друг ти подаде газ - леко(1200-1500об/мин). Какво се случва? Духането се засилва или отслабва?
                            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              Така понеже мнения много,гледни точки-също само ще си позволя да изкажа факти.При мен духаше много,смених главата(не че трябва и ти да го направиш) и духане сега няма никакво:D Т.е. какво искам да кажа-промениха се само обстоятелствата с тази цедка,демек прочистих я ,ама ти си наблегнал на това и ... остава вал или клапани.
                              Fiat 1.4 12V
                              Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                              Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                              Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                              Коментар

                              Working...
                              X