Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нямам 4-та. Въпрос за съвместимост на кутиите на 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нямам 4-та. Въпрос за съвместимост на кутиите на 1.6

    Привет, колеги. Карам Marea 1.6 16V 103 вече близо 100К км. без 4-та скорост. Липсата не ми пречи особено, не я усещам и в разхода на гориво, но преди две седмици взех една Brava за части (заради рейка, скорости и други дреболии) и се чудя дали скоростите са еднакви.Едни казват, че има разлика в предавателните числа, други, че разликата е единствено дали е със лостове или жила...Не зная, каква информация е нужна, за да се разбере съвместими ли са кутиите. Ако има някой, който може да провери, ще предоставя всичко необходимо в темата.Благодаря предварително на отзовалите се!

    #2
    Re: Нямам 4-та. Въпрос за съвместимост на кутиите на 1.6

    lithrone написа:
    Привет, колеги. Карам Marea 1.6 16V 103 вече близо 100К км. без 4-та скорост. Липсата не ми пречи особено, не я усещам и в разхода на гориво, но преди две седмици взех една Brava за части (заради рейка, скорости и други дреболии) и се чудя дали скоростите са еднакви.Едни казват, че има разлика в предавателните числа, други, че разликата е единствено дали е със лостове или жила...Не зная, каква информация е нужна, за да се разбере съвместими ли са кутиите. Ако има някой, който може да провери, ще предоставя всичко необходимо в темата.Благодаря предварително на отзовалите се!
    Прочети тази тема: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...F7%E8%F1%EB%E0
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      #3
      гарантирам, че има 2 вида кутии.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Stefanaki написа:
        Прочети тази тема%F1%EB%E0
        След като прчетох всичко, реших да намеря кутия от кола след 99-та и да я монтирам на моята.С един удар-два заека. Хем 4-та ще имам, хем ще ми паднат оборотите. Второто е важно, понеже карам предимно извънградско.Какво ще кажеш? Според долу написаното:
        Stefanaki написа:
        Според EPER за Брава 1.6:от 08/1995 до 07/1996 - 46442023от 07/1996 до 09/1998 - 46467163от 09/1998 до 10/2000 - 46539398след 10/2000 - 46807919Предавателни числа: * 1-ва 3.909:1 3.909:1 * 2-ра 2.238:1 2.238:1 * 3-та 1.520:1 1.444:1 * 4-та 1.156:1 1.029:1 * 5-та 0,971:1 0.816:1 * Задна 3.909:1 3.909 : 1Главно предаване 3.353:1 (17/57) и за двата вида.Търсиш номерата в червено с парамерти в червено.
        .... разбирам, че моята Мареа е със следната кутия : от 07/1996 до 09/1998 - 46467163и трябва да търся кутия от следващите два вида : от 09/1998 до 10/2000 - 46539398след 10/2000 - 46807919Ако до тук съм разбрах всичко, правилно, искам да попитам, има ли разлика в тези двете, по-нови кутии и те ще паснат ли на моя мотор, понеже аз искам да ги сменя целите, а не само зъбчатките?Другото което не прочетох никъде е - къде е разположен номера на кутията?
        pakumba написа:
        гарантирам, че има 2 вида кутии.
        Точно заради кореспонденцията ни на ПМ, реших да пусна темата

        Коментар


          #5
          След като прчетох всичко, реших да намеря кутия от кола след 99-та и да я монтирам на моята.С един удар-два заека. Хем 4-та ще имам, хем ще ми паднат оборотите. Второто е важно, понеже карам предимно извънградско.Какво ще кажеш?
          Напълно съм съгласен. На мен, за да ми излезе по-евтино си купих кутия със спукан кожух и смених само зъбните колела на 5-та предавка.
          Ако до тук съм разбрах всичко, правилно, искам да попитам, има ли разлика в тези двете, по-нови кутии и те ще паснат ли на моя мотор, понеже аз искам да ги сменя целите, а не само зъбчатките?
          Според това, което аз видях (без да съм свалял моята кутия от колата), на външен вид кутиите са еднакви и си мисля, че се захващат към рамата/купето/двигателя по един и същ начин - така че няма да имаш проблем при замяна на кутия от мотор с метални коолектори с такава от мотор с пластмасови колектори.
          Другото което не прочетох никъде е - къде е разположен номера на кутията?
          Това и аз не успях да го открия Просто когато купуваш кутията трябва да си сигурен, че е свалена от автомобил с пластмасови колектори.Има и друг начин.....Като се свали задния капак на кутията (този който се пада зад предна лява гума) се вижда предавателното съотношение на зъбните колела на 5-та предавка. Сега не се сещам кстойностите на старото и на новото, но ако някой го интересуват мога да проверя отново и да ги напиша.
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #6
            Въпроса ми беше дали двете кутии от 09/1998 до 10/2000 - 46539398след 10/2000 - 46807919 които си писал, че стават за бутане на оборотите са еднакви. Ако не, коя е е по-добра, коя да търся.Иначе стана ясно, че корпусите на всички, вероятно са еднакви.Относно числата, на мен със сигурност ще ми трябват, понеже ми предстои търсене на такава кутия, от "новите" .Чудесно, щом мога да я позная по изписаните цифри на 5-тата предавка Значи няма значение, от коя година ще взема, важно е да е от кола с пластмасови колектори, така ли?

            Коментар


              #7
              lithrone написа:
              Значи няма значение, от коя година ще взема, важно е да е от кола с пластмасови колектори, така ли?
              Да
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #8
                lithrone написа:
                Относно числата, на мен със сигурност ще ми трябват, понеже ми предстои търсене на такава кутия, от "новите" .Чудесно, щом мога да я позная по изписаните цифри на 5-тата предавка
                Ето ги и обещаните снимки.На pic 1 е показано кой капак се сваля, за да се видят зъбните колела за 5-та предавка.Pic 2 - общ изглед под капака от pic 1.Pic 3 - отношение на зъбните колелета (34/33).34/33 - пета предвака от скоростна кутия с двигател с метални колектори;34/39 - пета предвака от скоростна кутия с двигател с пластмасови колектори;
                Прикачени файлове
                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                Коментар

                Working...
                X