Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Фиат Пунто МК2 1.2 60кс за приятелката ми?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за Фиат Пунто МК2 1.2 60кс за приятелката ми?!

    Приятелката ми си е харесала ето тази количка http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...370&f1=details като определящото в случая е цената и поне на теория после евтината поддръжка От изчетеното до тук във форума оставам с впечатление, че този двигател прави доста проблеми - дано да бъркам. Не съм имал бензинова кола и за съжаление нямам много опит в поддръжката на такава, затова пускам темата. Дали си заслужава и ако не точно тази обява, то поне дали да гледаме за други със същия двигател? Благодаря предварително за помощта!
    Fiat Punto 1.7 TD

    #2
    колега двигатела е що годе читав (да чукна на дърво за 3 години само масло) но ако предпочиташ земи 1.2 16V 75к малко по пъргав е иначе колата като цяло е евтина за подръжка има що годе добра возиятова което си дал като линк нещо не ми вдъхва доверие иначе ако искаш ми пиши на лс да се видим гледам си от Сф да ти покажа как е возия вървеж и тн.
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    Коментар


      #3
      Благодаря колега за поканата! Прочетох че често срещан проблем при МК2 е компютърът, нещо което е малко плашещо Иначе специално тази от обявата е с механична рейка, нещо което лично аз предпочитам. За возия и интериор, мисля, че няма да ме изненада с нещо иначе това от обявата, по снимките изглежда добре, само където не мога да определя, какво се е случило с чистачката
      Fiat Punto 1.7 TD

      Коментар


        #4
        tzetzo_slavista написа:
        Благодаря колега за поканата! Прочетох че често срещан проблем при МК2 е компютърът, нещо което е малко плашещо Иначе специално тази от обявата е с механична рейка, нещо което лично аз предпочитам. За возия и интериор, мисля, че няма да ме изненада с нещо иначе това от обявата, по снимките изглежда добре, само където не мога да определя, какво се е случило с чистачката
        Точно така , правилно си прочел . Има доста случаи на проблем в компютъра . Аз за малко да купя едно такова без компютър , но не намерих добра оферта тогава по моргите . Ако не се лъжа , долнището на мотора е като на първите Пунтота 1.2 , доказало се с годините . Един приятел имаше такъв мотор , но в Lancia Y и беше доста пъргава , въпреки малкото на пръв поглед коне .Конкретно това от обявата е възможно най-базовото - с черните брони . Чистачката да не те притеснява . Моята щеше да стане така , когато падна големия сняг
        Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

        Коментар


          #5
          Доколкото разбрах от разговора с продавача, това Пунто е с механична рейка. И сега нещо ме усъмни, като се замислих, дали има Пунто МК2 без електроусилвател, защото аз не съм чувал?
          Fiat Punto 1.7 TD

          Коментар


            #6
            Както ти казах колега , това е възможно най-базовото Пунто . Само да не се окаже бивш ван Може и да е с механична , не виждам копче за сити-то . То даже оборотомер няма
            Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

            Коментар


              #7
              Майтапа настрана, но наистина е като ван откъм екстри! Обаче вановете май бяха само дизели, ако не се лъжа.Ето едно преправено от ван на пътническо, ясно се вижда от снимките. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...944&f1=details
              Fiat Punto 1.7 TD

              Коментар


                #8
                Днес ходихме до дупница и с още един приятел харесахме за приятелката ми едно тъмно сиво 16V 4 врато, с газова уредба от италия, климатик и другите екстри, като го свалихме от 3900 на 3200 и сам доволен. Дано да се окаже добра машина и да няма ядове Мерси на всички за помощта!
                Fiat Punto 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  Честити По-добрият мотор за мен . Много безаварийни километри
                  Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря! Лошото е, че не разбирам нищо от газови и буквално ми е тъмна индия, но ще се чете и ще се просвещавам и по тези въпроси постепенно! Иначе имаше емулатори, кихалки на кутията и още неща които не разбрах точно какви са...
                    Fiat Punto 1.7 TD

                    Коментар


                      #11
                      браво честито колега със здраве да си го карате
                      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                      Коментар


                        #12
                        Колеги днес преживяхме едно огромно разочарование и останахме просто шокирани....Ходихме до Дупница с приятелката ми, за да вземем въпросното Пунто, което бяхме капарирали. Отидохме сутринта с първия автобус и в 08:15 бяхме при автокъщите и при избраната кола. Излишно е да ви описвам радостта на приятелката ми от това, че ще си има кола... Преди да я платим исках още веднъж да я изкарам и то за по-дълго, предвид това че беше вече и с временни номера. Проверих маслото, водата, течноста за чистачки и му сипах малко бензин и газ. Излязох на пътя и го подкарах хубаво докато не загря и не се уверих, че перката се включва. Работеше екстра на бензин, работеше и на газ. Оправихме документите и тръгнахме към София. Проблемите започнаха, малко след като тръгнахме. Като минавахме покрай черешовите градини и колата почна да притриса на газ и след 200 метра загасна. Дадох на бензин - не пали. Обадих му се на продавача от авто къщата и ме казах за проблема и той каза, че ще изпрати човек да види. Дойде човека и взе, че я запали колата, като обяснението му беше, че като съм минал на газ не съм бил държал копчето на средно положение и съм я задавил. Колата държеше около 650 оборота, което беше крайно недостатъчно. Приех, че понеже не съм наясно с газовите уредби и проблемът беше в мен. Тръгнахме и преди още да стигнем до автомобилния път и пак изгасна на газ! Успях да запаля на бензин, с идеята да се приберем на бензин. Е да, ама не. Качихме се на автомобилния път и след няколко километра, колата почна да прекъсва и на бензин, като усетих, че ако не подавам постоянно с газ и ще изгасне. Еми почна да губи мощност и накрая колата спря. Както спря, така от отворите за въздух на таблото, започна да дими. Ужас - такова нещо , за първи път виждах. Изкочихме с приятелката ми и вдигнах багажника, от където се вдигаше пишек с миризма на машинно масло. Шока в този момент беше тотален за мен и в пъти по- силен за приятелката ми. Гледах до където виждах и можех да видя за проблем, но пушекът излизаще някъде от вътре, не можех да установая откъде, гледах под колата и там нищо. Да й е честита първата кола, както се казва! Званя му пак и му казвам за проблема на продавача и той каза, че ще дойде да види.Дойде след около час, когато вече беше поизстинала и отмирисала. Гледа струва, тръгна да я пали и успя, но работеше на три цилиндъра. Вика кабели, свещи че били. Междувременно установих, че стартера започна да върти трудно. Човекът каза, да караме след него с неговата кола , а той с пунтото до новото кръговото на Перник и обратно до Дупница, за да видят там колата. Нямахме избор и се съгласихме. Тамън стигнахме кръговото и той отби понеже пинтото прегрявало. Отвори капачката на разширителният съд и там нямаше никой, а преди да тръгна от Дупница имаше вода. Доляхме близо 2 литра и докато обезвъздушавахме и той въртеше за запали, разширителният съд изкара навън отново всичката вода. В това време ми звънна моят майстор, с който бях говорил и по-рано, за да му кажа какво става и му обясних за водата и стартера и той каза, че сигурно е гарнитура и вкарва вода в цилиндрите и стартера не може да развърти нормално. Чакайки платформата да натовари колата обратно за Дупница, предложи да върне парите и че много се извинява. Приех с облекчение, защото тази кола вече не беше тази, която бяхме купили преди няколко часа. Взехме си парите и се прибрахме. Аз лично разочарован и наплашен, какви коли се продават, където не могат да изкарат и 20км, а приятелката ми огорчена и отчаяна, че са я измамили! Съжалявам за дългия пътепис, но трябваше да споделя преживяното днес. Факт е че такова нещо не съм очаквал и може би е рядкост, но имахме лошия късмет да попаднем на такава кола. Както си работи на пушка и след 10км да се скапе тотално. Ужас!
                        Fiat Punto 1.7 TD

                        Коментар


                          #13
                          Мале колега в голям филм сте се вкарали Май май са верни приказките за дупнишките и горублянските джамбази (може и свестни да има) . Доста коли съм видял буквално закрепени и след някой друг километър или ден - почват проблемите . Тази кола определено не е била за вас . Явно е имало защо така рязко да смъкне цената . Поне оставате с утехата , че ви е върнал парите . А безпокойството и другите разходи кой ще покрие .... Най-добре напиши коя е автокъщата , за да имат едно наум други бъдещи купувачи от форума .Успех с избора на следващата Вероятно ще е труден , понеже веднъж напариш ли се и вече си много подозрителен към всичко
                          Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                          Коментар


                            #14
                            Колега един съвет от мен, след като съм имал две бензинови и сега две дизелови коли - купи си кола или на бензин или дизел. Не прави компромиси с газ, олио, трансформаторно масло и т.н.Също вземи и някой, който наистина разбира при огледите - "майсторите" по сервизите в повечето случаи не вършат работа. Можеш да потърсиш и тук във форума имаме колеги, които могат наистина да направят един подробен оглед на избраната кола.Успех!
                            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                            Коментар


                              #15
                              Мерси за съвета колега, но аз имам пунто дизел от 6 години и също така другия колега от форума с когото гледахме колата първоначално има пунто 1.1 55 коня от 4 години ,като сме отстранявали доста проблеми по колите си сами. Погледнахме хубаво колата,пробвахме всичко възможно как работи и колата изглеждаше читава.. Когато я изкарахме на по-дълъг път преди да я вземем тя се справи отлично, никакви проблеми нямаше...! Всичко изглеждаше добре!!! Когато обаче тръгнахме към София... започнаха голямите мъки...!!! Стигнахме до черешите и от там нататък беше някакъв кошмар.., както съм описал по -горе.. ужас! В крайна сметка сме извадили един ужасен късмет, но да сме блаодарни че колата си показа анемията първите 10 километра, а не след като сме пристигнали вече в София!!!
                              Fiat Punto 1.7 TD

                              Коментар

                              Working...
                              X