Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1,6 16 Свети лампичката на инжекциона след запалване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Fiat_Bravist написа:
    Колеги, прави сте. Добре, да попитам, при проблем с бобината- не трябва ли да изписва тази грешка при диагностиката? Защото диагностика направихме. Живот и здраве ще стане ясно в събота.Поздрави
    И аз се бях надъхал, че е бобина. Но размислих.Щом ти свети алармата за запалването, трябва да има запис в компа. Възможно е да са ти сложили менте ламбда и да е дефектирала. Възможно е и клема да прекъсва. Според мен трябва да пробваш рекламация в сервиза.

    Коментар


      #17
      Възможно е, монтъорът пробва с друга бобина, когато смени сондата и измерванията бяха същите като с моята бобина. Отивам с идеята за рекламация пък ще видим.
      Купи си FIAT,за да не те е яд!
      Fiat Bravo 1.6SX '97(Бензин)

      Коментар


        #18
        Alexiev написа:
        Fiat_Bravist написа:
        Колеги, прави сте. Добре, да попитам, при проблем с бобината- не трябва ли да изписва тази грешка при диагностиката? Защото диагностика направихме. Живот и здраве ще стане ясно в събота.Поздрави
        И аз се бях надъхал, че е бобина. Но размислих.Щом ти свети алармата за запалването, трябва да има запис в компа. Възможно е да са ти сложили менте ламбда и да е дефектирала. Възможно е и клема да прекъсва. Според мен трябва да пробваш рекламация в сервиза.
        както каза един колега по-горе, ламбдата първите 2-3 мин доакто не загрее не работи. Това не е проблема.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #19
          Здравейте отново. В събота смених датчика на разпределителния вал (според Майстора това е проблемът) и засега в тези жеги не ми прави номера. Другата седмица заминвам към морето и се нядвам да не стане проблем по пътя. Стискайте палци и благодаря за помощта!
          Купи си FIAT,за да не те е яд!
          Fiat Bravo 1.6SX '97(Бензин)

          Коментар


            #20
            Пичове, продължава да прави същата гадост. Започва да ми писва!!!! Само е*авки си прават с колата и пак нищо. Не исках да сменям сервиза, защото беше по-добре, да си я види човека, който пипа от началото на проблема. Май се налага да ида другаде. Нещата, които не са проблем са:- сменена ламбда- сменен датчик на коляновия вал- пробвано с друга бобина - данните са същите като на моятаКакво друго може да е? Бензинова помпа? Ао не работи, нали няма да работи колата изобщо....
            Купи си FIAT,за да не те е яд!
            Fiat Bravo 1.6SX '97(Бензин)

            Коментар


              #21
              Как датчик на разпределителния вал беееее!?Нали колата ще изгасне въобще като загуби тотално центровка.Ще трябва да смениш сервиза. Некадърниците са отработили схема по която да ти взимат парите без да носят отговорност.Евентуално мога да те пратя при диагностик, който по мое мнение минава за мислещ. Останалите четат записите в компа и правят безумия, но за твоя сметка.Ако искаш - пиши ми на лично да ти дам номера му.

              Коментар


                #22
                Най-накрая (вчера) колата направи номера с работенето на 3 цилиндира при майстора. На компютъра даде грешка НЕ РАБОТЕЩА БОБИНА. Е, сменихме я и това беше. Според майстора, ламбдата си беше за смяна, а датчика сме го сменили напразно. Отново благодаря за съветите.
                Купи си FIAT,за да не те е яд!
                Fiat Bravo 1.6SX '97(Бензин)

                Коментар


                  #23
                  Fiat_Bravist написа:
                  Най-накрая (вчера) колата направи номера с работенето на 3 цилиндира при майстора. На компютъра даде грешка НЕ РАБОТЕЩА БОБИНА. Е, сменихме я и това беше. Според майстора, ламбдата си беше за смяна, а датчика сме го сменили напразно. Отново благодаря за съветите.
                  Като питаш във форума,по-добре слушай съветите,които то дават тук,както и да е.Важното е че си успял да оправиш колата
                  Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                  Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                  Ventura garage

                  Коментар

                  Working...
                  X