Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

PUNTO MK1 55кс - губи антифриз а не тече от никъде...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    PUNTO MK1 55кс - губи антифриз а не тече от никъде...

    Пак да си поплача,От няколко месеца забелязвам че антифтиза в казанчето ми намалява драстично, доливам около литър на няколко месеца! Видими течове няма, отначало капачката на разширителния съд не държеше налягане /на загрял двг като я отвия не се чуваше изпускане/ - смених я с Оригинална. Сега съска като я отвивам, но антифриза пак се губи. Маслото си ми е чисто и с постоянно ниво. От ауспуха не пуши, и като пипна няма сажди. Дайте акъл, през гарнитура ли го духа или е нещо друго. Майстор за двигател?

    #2
    еми провери си свещите,може да е духнало само на водна риза и обикновено чисти тоя цилиндър а не го цапа със сажди

    Коментар


      #3
      При мен се е губел антифриза от радиаторчето на парното, но го разбрах чак след като наводни купето Помъчи се да опипаш около него...не знам къде е при теб защото аз съм с Мареа.
      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

      Коментар


        #4
        Радиаторчето е точно в средата на арматурното табло, на нивото на врътките за парното, горе-долу. Тъй като има защитни капаци по конзолата, може да си тече и никога да не забележиш. Свали коричката до педала на газта и опипай какво става зад нея. Трябва да е идеално сухо. Другия вариант е колата да ти яде антифриза, т.е. да го изхвърля през ауспуха заради заминала гарнитура. Виж дали прави конденз отзад.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Ами ако тече в купето нали най-малкото ще мирише на натифриз? Знам как мирише и на предишни коли ми се е случвало да ми тече в купето, сега не е така. За съжаление последна вероятност остава да го духа през гарнитурата, но нали ви казвам - пипам ауспуха, нито цапа, нито има конденз. Да не забравяме, че колата се кара на газ все пак... От едно време си спомням, че имаше един уред, с който се анализира дали има газове в антифриза. Знаете ли къде в София има сервиз с такъв уред?

          Коментар


            #6
            Имах същия проблем! Купих си препарат , който има сребърни частички, следвай инструкциите и след това долей с антифриз. Така се оправих аз. Препарата е към 9-10 лв по бениностанцийте го знаят (не се сещам сега за името му)
            Grande Punto 1.3 75 hp
            Croma 1.9 Multijet 150 hp

            Коментар


              #7
              Имаш пред вид онзи препарат за запушване на течащи радиатори ли? Дали е удачно...

              Коментар


                #8
                Дано не е гарнитура на главата, че да влиза в цилиндрите и да го извърля през ауспуха.За да провериш това направи следното;1.Развии всички свещи след покой на двг поне 3-4 часа;2.Накарай някой да влезе в колата и да стартира ДВГ (завърти ключа);3.През това време гледай дали ще се изхвърля антифриз от отворите на коя да е свещ.Ако няма нищо всичко е ОК.Успех
                Fiat Punto 1,7 td
                Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

                Коментар


                  #9
                  Johnny Bravo написа:
                  Имаш пред вид онзи препарат за запушване на течащи радиатори ли? Дали е удачно...
                  за удачното не знам колега, но спря да тече
                  Grande Punto 1.3 75 hp
                  Croma 1.9 Multijet 150 hp

                  Коментар

                  Working...
                  X