Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имам проблем с двигателя на Брава 1,4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имам проблем с двигателя на Брава 1,4

    Здравейте!! имам проблеми с ДВИГАТЕЛЯ на FIAT BRAVA 1.4 SX - преди когато работеше излизаше странен звук все едно удрят с ЧУК, но когато двигателя се загрейе звука се изчезваше ,но сега не е така звука се увеличи и двигателя дори да се загрейе все има този странен звук ВСЕ ЕДНО удрят с ЧУК!!! Гледам всичко е наред има си масло достатъчно, но защо прави така незнам !!!!МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТИ !!! какъв може да е провлема????

    #2
    разпределитен вал 1000% повдигачи и т.н

    Коментар


      #3
      Значи ПОВДИГАЧИ!! добре тогава знаетели какво трябва да се направи или колко лева струват тези повдигачи можели някакви МНЕНИЯ

      Коментар


        #4
        не само повдигачи, и разпределителен вал, може и клапани и т.н трябва да ти се отвори двигателя и да се види кое е читаво и кое не ама около 500 лева си приготви

        Коментар


          #5
          както го описваш - проблем с бутало или бутала.

          Коментар


            #6
            Проблема 100% е в главата-вал,кобилици,повдигачи.
            Fiat 1.4 12V
            Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
            Да си втори значи да си първи сред загубилите.
            Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

            Коментар


              #7
              пичове здравеите сега искам да споделя един мои проблем сас Fiat Bravo 1.4 така.....имах шум в двигателяутидох на маистор и там ми казаха повдигачи добре сменихги със чисто нови и пак чукаше утидох пак казаха ми 4е е вал добре смених и него и пак 4укаше и пак утидох и ми казаха 4е е маслена помпа добре смених и нея и познаи те какво пак 4ука. ве4е нз от какво може да е и всеки майстор се 4уди HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A забравих да ви кажа 4е сам свалял катализатора и беше 4ист магистралите са 4исти и кобилиците са нови
              fiat bravo 1.4 12v

              Коментар


                #8
                Като гледам само клапани не си сменял...
                Fiat 1.4 12V
                Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                Коментар


                  #9
                  да но те са здрави и хварля масло както си трябва.а има и още нещо като карам колата на далак път спира да 4ука и когато реши пак по4ва ?????????????
                  fiat bravo 1.4 12v

                  Коментар


                    #10
                    С какво масло караш?
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      Selenia Gold 10/40 мога ли да карам със 15/40 за моя мотор добре ли е
                      fiat bravo 1.4 12v

                      Коментар


                        #12
                        Колега, да не е от някой ремък, ангренажния например ако не е зацепен правилно...

                        Коментар


                          #13
                          Все при един и същ майстор ли ходиш?Опитай сам да провериш натягането на разпределителния вал - при този двигател често се случва резбите на болтовете, които стягат вала да превъртят. Съответно майстора ти ако си е затраял и някой болт не затяга добре, напълно е възможно вала да "подскача". Отвори капака на цилиндровата глава и провери болтовете един по един. Не е философия, можеш и сам да го направиш.
                          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                          Коментар


                            #14
                            Вала с нов ли го сменихте или с втора употреба? Ако е с нов има вероятност да са ти продали дефектен, в смисъл че на четвърти цилиндър гърбицата не е точна и остава отворен клапан.
                            Ex: Alfa Romeo 156 1.8ТS
                            Ex: Fiat Bravo 1.4 12V 80 к.с.

                            Коментар


                              #15
                              при един и същ ходя но ще проверя мерси а за вала със 2 употреба но го гледахме диствително е нов мен ме самнява 4е е маслото понеже бая време не се кара колата по този ремонт и да е застояло
                              fiat bravo 1.4 12v

                              Коментар

                              Working...
                              X