Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Високи обороти на какво се дължи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Високи обороти на какво се дължи

    Здравейте колеги!!!Четох няколко теми за високи обороти,но проблема при мен е по-различен.Когато е студена всичко е ОК като загрее пак е ОК,но като започна да вися по светофарите съответно темп. се повишава и се включваперката.С включването на перката оборотите започват да играят от 1.5 до 2Гася изчаквам малко,паля и вече са добре.На следващия светофар перката пак се включва,но оборотите си стоят стабилни и така след 1,2 светафара пак започват да играят оборотите с включването на перката.Чистих до колкото може стъпковото моторче (щото е с пластмасовите колектори) резултат няма!Питането ми е дали е някой датчик или да ходя направо на диагностика?
    FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
    Единствено в България "селянин" е обидна дума.

    #2
    Колега, и при мен положението беше подобно.Първо се оправяше с гасене на колата и изваждане на буксата на компютъра за минута.После четох някъде, че проблемът може да е датчик за темепературата на въздуха. Смених го и сега много рядко (2-3 за година) ми е правила такъв проблем.Датчика струваше към 25-30лв.Най-добре ще е да вземеш от някой колега/приятел за тест.Другото е да измериш съпротивлението на стария. Според диаграмата при 20 градуса трябва да е 5КОм
    Прикачени файлове
    Fiat Brava 1.6/16V, 96г

    Коментар


      #3
      Благодаря колега,на това се надявах да има някой със същите симптоми!А този датчик еднакъв ли е и на едно и също място ли е при металните и пластмасовите колектори,защото аз съм с пластмасовите и малкотрудно се намира 2-ра ръка?
      FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
      Единствено в България "селянин" е обидна дума.

      Коментар


        #4
        За съжаление нямам никаква идея къде се намира и дали е същия както при по-старите модели.Според мен няма къде другаде да е, все пак задачата му е да измерва температурата на входящия в двигателя въздух
        Fiat Brava 1.6/16V, 96г

        Коментар

        Working...
        X