Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто Мк1 1.1 проблем с богата смес

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто Мк1 1.1 проблем с богата смес

    Здравейте колеги, по принцип намирам това, което ме интересува в чужди теми, но сега реших да пусна отделна. Пунтото е на 189000км 55коня. По принцип си харчеше към 10/100 градско. От известно време взе да изминава за 20лв - 50км - към 15-16/100. Освен това от няколко дни като запаля и мирише на бензин. А днес малко преди да паркирам пред блока, карайки на 1ва за да мина през кратерите отпред колата ми придърпа нещо, аха да угасне и след 20метра спирайки да се огледам, тя просто при подаването на газ угасна. Завъртях да запаля - не. Мирише силно на бензин. Ясно - беше се задавила, макар, че не ми стана ясно как съм го постигнал. Оставих я около час, въртя пали си. Пак мирише на бензин и като, че ли не работи равномерно. След това пак я карах, наложи ми се да изгася и да запаля в рамките на 10 мин. и пак същото няма палене. Иначе си загрява нормално, нямам индикатор за темп. и незнам дали вгида повече градуси, но мисля, че там няма проблем. Докато я карам на по-ниски обороти се случи да се задави пак, а на високи няма проблем. Каква би могла да е причината за прекалено богатата смес? Да се надяваме нещо по евтино да излезе. Свещи и кабели са на 4-5000км

    #2
    най-вероятно ламбда сонда, но пък ще ти светне лампата, друго което се сещам, "пикаеща дюза"
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    Коментар

    Working...
    X