Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

2.0 20в не пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    2.0 20в не пали

    Здравейте,проблема е следния...наложи ми се смяна на биелни лагери.Всичко бе наред до след смяната им........колата я свалиха от подемника но тя така и не иска да запали.Никакви признаци на палене само напразно въртене.Чете си ключа защото без него не бачка бенз помпата а сега си я чувам как бачка при изключване на кода.Идва един жичкаджия мери нещо и каза че има захранване но няма импулс при въртене към свещите и ток към дюзите....викнах да и направят на място диагностика дойде един шанаджия и му показа на дисплея camshaft possition sensor.Та въпроса ми е ...как аджеба се скапа тоя фазов сензор на подемника докато беше колата преди вкарването там никакви проблеми с палене.Все не ми се вярва нещо ......дайте идеи какво да правя че ще откача ве4е или координати на свестни майстори .....Заглавието на нова тема трябва да е подходящо и описателно. Редактирано заглавие.Забранено е заместването на буквите с цифрени означения.Модераторски екип на fiat-bg.org
    KingPin

    #2
    HGT проблем

    Здравейте колеги,някой може ли да ми каже при повреда на фазовия сензор въобще ли няма да пали колата.Мотора е 2.0 20в.Как да премеря тая пущина......ето и малко инфо http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=74382
    KingPin

    Коментар


      #3
      Без да съм 100% сигурен, мисля че тази грешка винаги се изписва когато двигателят не работи. Иначе по проблема ти с не паленето нищо не мога да кажа.
      Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
      Chevrolet Aveo

      Коментар


        #4
        Ако се прецака не пали със сигурност Но и ако сте сбъркали при монтажа на ремъка пак ще изпише същата грешка или ако се е напълнил датчика с стружки пак няма да запали! Така че проблема ви е там някъде!
        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

        Коментар


          #5
          Трябва ли да пуснеш N теми свързани с един и същи проблем? Да не говорим, че заглавието на тази е съвсем леко неясно... Сливам темите.

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            Трябва ли да пуснеш N теми свързани с един и същи проблем? Да не говорим, че заглавието на тази е съвсем леко неясно... Сливам темите.
            при положение че нямаше отговор по темата съм пуснал темата и в друг раздел на форума...ако е убягнала на някой да може да я види.и не са Н на брой теми а просто две...аман от тарикати модератори..
            KingPin

            Коментар


              #7
              за колегите ще кажа само че ремъка не е пипан само картера е свалян,нови биелни лагери са сложени,и пак е качен картера....помагайте със мнения да не го сменя залудо тоя датчик....
              KingPin

              Коментар


                #8
                айде хора на вас разчитам за съвети
                KingPin

                Коментар


                  #9
                  При прецакан фазов сензор задължително светва чека и не пали ,при мен триеше грешката при откачане на акумулатора и при завъртане на стартера чека светваше отново това обаче важи за прекъснат датчик ,ако само дава неверни данни или нищо не дава не знам дали ще светне.Все пак си мисля че не е от него -по скоро нещо сте откачили ,разбутали при ремонта и трябва да провериш всичко до което някой се е докосвал при ремонта.

                  Коментар


                    #10
                    чека имаш предвид червената лампа за дюзите ли
                    KingPin

                    Коментар


                      #11
                      Да а лампата не е за дюзите , за целия мотор е.

                      Коментар


                        #12
                        Червената лампа като дюза да звучи ми като фазов сензор и на мен бензин има ток има искра няма. Фазовия сензор се проверяваше по някакъв начин с мултицет и се гледаше какво съпротивление дава или нещо от сорта Успех.
                        Fiat punto 1,1
                        Fiat bravo 1,6 16v
                        Fiat bravo 2,0 20v
                        Honda civic 1,5
                        BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                        Коментар


                          #13
                          Точно това някой ако може да ми каже!Как да проверя фазовия дали е здрав?!!!!!моля за вашите съвети
                          KingPin

                          Коментар


                            #14
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...прочети темата аз имах подобни преипетии . диагностика при мен не помогна тъй като при студена кола сензора бачка перфектно , но загрее ли и край. иначе за диагностика колегата (BO) ще ти свърши работа. гледам че си от панчарево да не те обнадеждавам но ако ти се наложи ще те насоча към човека който смени моят сензор , все пак ти е почти комшия. поздрави.
                            weekend hlx 2.0 20v

                            Коментар


                              #15
                              nedddd написа:
                              Точно това някой ако може да ми каже!Как да проверя фазовия дали е здрав?!!!!!моля за вашите съвети
                              С мултицет
                              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                              Втората......пак същата!
                              (_-_)______////_______(_-_)
                              Punto75-Вече на жената!
                              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                              Коментар

                              Working...
                              X