Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с уреда за температурата Bravo 1.6 16v 103

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с уреда за температурата Bravo 1.6 16v 103

    Здравейте колеги! Отскоро се появи следния проблем: Стрелката на уреда за измерване на температурата на двигателя започна да се движи хаотично нагоре-надолу. Когато е студен мотора, докато стрелката отлепи от дъното не го прави, но като загрее започва да пада с 3-4 деления, след няколко секунди пак се вдигне, след това пак пада и т.н. Направи ми впечатление, че когато дам газ, заедно с оборотомера, и стрелката на температурата се качва малко, постоява и пак слиза на долу, въпреки че задържам на 2200 оборота. Вентилатора си включва обичайно както преди да се появи проблема. Много ви моля, ако имате идеи да ги споделите. Благодаря ви предварително.
    Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

    FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

    #2
    интересен проблем колега...погледни разширителният съд, отгортгоре дето влиза маркуча. Там трябва да си тече течноста добре в съда, и накарай някой да даде газ да видиш има ли разлика в дебита. Не съм специалист в тази област ама така поне ако циркулацията на антифриза е нормала ще изключиш проблем във водната помпа или въздух в системата.Не ми се вярва датчика да се е предал. Другата вероятност е да имаш ел. проблем. Тука съм силен вече... Ако имаш някакъв пробив в ел. контура на датчика /или ти се губи маса/, когато дадеш газ динамото дига волтажа и съответно и датчика реагира на различният волтаж! Най - вероятно. - Не добра връзка или не добра маса!Затова вземи един контактен спрей и почисти буксите на датчика за температурата....Дано съм помогнал!
    Всичко което се затяга с ключ по - малък от №27 е нано технология!!!

    Коментар


      #3
      проблема ти е в буксата на датчика, който е на термостата. С един спрей със сламчица пръсни там и после да не забравиш да почерпиш
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Благодаря ви много за бързите отговори, колеги! При първа възможност ще пробвам методите, които споделихте. Ще пиша за резултата.
        Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

        FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

        Коментар


          #5
          nikawr написа:
          интересен проблем колега...погледни разширителният съд, отгортгоре дето влиза маркуча. Там трябва да си тече течноста добре в съда, и накарай някой да даде газ да видиш има ли разлика в дебита. Не съм специалист в тази област ама така поне ако циркулацията на антифриза е нормала ще изключиш проблем във водната помпа или въздух в системата.Не ми се вярва датчика да се е предал. Другата вероятност е да имаш ел. проблем. Тука съм силен вече... Ако имаш някакъв пробив в ел. контура на датчика /или ти се губи маса/, когато дадеш газ динамото дига волтажа и съответно и датчика реагира на различният волтаж! Най - вероятно. - Не добра връзка или не добра маса!Затова вземи един контактен спрей и почисти буксите на датчика за температурата....Дано съм помогнал!
          Колега сега на бързо проверих разширителния съд - течността си тече добре и при подаване на газ дебита се усилва. Значи остава да е нещо в буксата както ти и колегата pakumba споделихте. Благодаря ви. По-късно ще проверя и там и ще пиша за резултата :D
          Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

          FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

          Коментар


            #6
            Здравейте колеги! Проблемът е решен благодарение на вас. Даже още не съм използвал контактен спрей. Просто побутнах и наместих буксата, посочена от вас с пръсти и уреда започна да си работи нормално. А пък по-нататък като го направя с контактен спрей ще стане бетон. Според мен това е станало от вибрациите на мотора след като не бяха зацепили ангренажния ремък както да трябва - не бяха използвали фиксатор. Спезиални благодарности на колегите nikawr и pakumba. Едно голямо БЛАГОДАРЯ от мен. Златни сте! Радвам се, че го има този форум и най-вече че има вас, колеги! Пожелавам ви безаварийно каране на италианските машинарийки :D
            Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

            FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

            Коментар

            Working...
            X