Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Промяна звука на двигателя на fiat bravo 1.6 16v 103

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ilko-gd написа:
    Освен двата фиксатора за разпределителните валове се използва и фиксатор за коляновият вал. Така като са блокирани и трите вала за да се опъне както трябва ремъка е необходимо да се развият болтовете на шайбите на разпределителните валове, опъва се ремъка (ролката има белег колко) и след това се затягат болтовете на разпределителните валове с необходимото усилие.Това го беше обяснил колегата ВО в друга тема. А за работата на мотора като равномерност говоря, не като вървене (ако си карал преди това изправен такъв) до два зъба разлика в ремъка няма да разбереш.
    Благодаря ти много за изчерпателния отговор, колега. Незнам дали момчетата от специализирания сервиз на Фиат са го направили по този начин...не беше разрешено да влизам в сервиза при тях, за да гледам. Като време им отне около 4 часа работа за презацепването. А при посочената от теб процедура трябва ли да се сваля капакът на клапаните, така че да се виждат валовете?
    Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

    FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

    Коментар


      #17
      Не съм зацепвал такъв двигател, защото нямам фиксаторите, но като гледам снимки мисля че не е необходимо да се сваля капака на клапаните.
      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

      Коментар


        #18
        ilko-gd написа:
        Не съм зацепвал такъв двигател, защото нямам фиксаторите, но като гледам снимки мисля че не е необходимо да се сваля капака на клапаните.
        Отново ти благодаря, колега. Радвам се тогава че не я поверих на хората от обикновения сервиз, защото, след като видяха че не става по обичайния за тях начин, както е на другите коли, те ми предложиха да я оставя за да отварят този капак...
        Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

        FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

        Коментар


          #19
          Дори и като отвориш капака единственото, което можеш да видиш е приблизително кога и четирите клапана на първи цилиндър ще са затворени. Това обаче не гарантира точна центровка, а "на око". Иначе повечето "сервизи" са такива от инженер нагоре, спокойно :D
          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

          Коментар

          Working...
          X