Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за клапани?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    super_angel28 написа:
    Разхода на масло не мога да го усетя колега, защото карам много малко, страх ме е да не я разваля още повече пък и компресията ми е 10 така че се съмнявам се да имам голям разход..
    Ако измереното налягане в цилиндрите е 10bar,двигателя е износен на 99% При степен на сгъстяване 10:1,налягането в цилиндър е 14,3bar/начално/....граничното/min/ е ~10bar!Мисля,че двигателя е за осн.ремонт...за съжаление...
    MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
    ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

    Коментар


      #32
      plamenHART написа:
      super_angel28 написа:
      Разхода на масло не мога да го усетя колега, защото карам много малко, страх ме е да не я разваля още повече пък и компресията ми е 10 така че се съмнявам се да имам голям разход..
      Ако измереното налягане в цилиндрите е 10bar,двигателя е износен на 99% При степен на сгъстяване 10:1,налягането в цилиндър е 14,3bar/начално/....граничното/min/ е ~10bar!Мисля,че двигателя е за осн.ремонт...за съжаление...
      При равномерна компресия 10 на всички цилиндри изобщо не бих отварял мотора .... Ако падне до 6-7 да, но в този случай не мисля, че е необходимо. Знам какво пише в онази таблица за връзката ’степен на сгъстяване’ - ’компресия нов двигател’ - ’гранична компресия’ , но май практиката показва друго
      Fiat Marea 1.8 16V ELX

      Коментар


        #33
        Според мен компресията си е напълно добре, даже като нова кола, а това е, защото я купих на 110 000 км. а след 10 години, сега са ми 130 000, аз си я пазя като очите и не я карам много.За сега, да чукна на дърво, колата върви доста добре.

        Коментар

        Working...
        X