Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto 1.2 75к.с. - Разход и мощност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto 1.2 75к.с. - Разход и мощност

    Здравейте, Изчетох темите по въпроса, но не намерих отговор, та:Фиат Пунто 95г. 1.2л, 75 к.с., пълна инжекция.От 2 години насам разходът ми е 10-11л/100км градско и 7-8л/100км извънградско (съвсем нормално каране, без да я настъпвам).За справка преди това беше 6.5л/4л. И двете съм ги засичал многократно (обеждаваха ме, че не може да бъде)Също така, от както ми се дигна разходът падна и мощността - набира тромаво, загуби се пъргавината...От 4 различни сервиза (включително и на Фиат) ми я качвака на стенд, земаха 30 лв за диагностика и накрая ми казаха, че нищо и няма...Сменил съм: Свещи и кабели, ламбда сонда, термостат, горивен, маслен и въздушен филтър, бензинова помпа и кошницата и - проблема си е на лице.Споменаха ми, че може да е от хидравличните повдигачи на клапаните - сменяли се на 120 000км (моята е на 180 000км).Предположиха също, че може и да е от фазов датчик (за него четох из нета, не намерих подобен проблем).Опитаха се да ме обедят, че 10л/100км е нормален разход, ама като знам колко ми гореше преди някак си не се хванах.Ще съм много благодарен, ако някой може да помогне със съвет, вече не останаха сервизи в Русе, където да я закарам (освен гаражни) и всеки вдига рамене...Благодаря предварително!

    #2
    Punto 75 SX - ELX 1.2 MPIРазход л./100 км.:Градски цикъл: 9,5Извънградски цикъл: 5,6Колега, това са каталожните данни за твоят модел автомобил. Мисля, че проблем няма. Сигурен ли си в предишните замервания? Променял ли си начина на каране: дестанция, маршрут и прочие?
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Остава ти да провериш със сигурност дали е правилно зацепен ангренажният ремък.Ламбда сондата се гледа с осцилоскоп или чрез диагностиката поне как работи. Също е добре да проверите и каква е искрата на свещите, както и дали са правилният номер по каталог за тази кола.
      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

      Коментар


        #4
        Здравей колега, имам същото Пунто, само че 94’. Постнах тема преди няколко дни за разхода и ми казаха, че е нормален. Моя разход също се върти около 10, но ми направи впечатление, че когато взех колата преди 6-7 месеца ми харчеше 9, а сега отиде към 10. Като гледам при тебе даже разликата е доста по-голяма. Не разбирам изобщо от механиката на автомобили, но ми се струва доста вероятно разхода да се качва от некачественото гориво, което зареждаме в скоро време. Може и да бъркам. Ще следя темата и ако има някакво решение за високия разход ще гледам да се възползвам. Поздрави

        Коментар


          #5
          Я вземете си измерете компресията на двигателите.....
          Fiat Punto 1.1 6Speed

          Коментар


            #6
            Ако може и да ми покажете каде са хидравличните повдигачи на този двигател. Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
            ex. punto elx 1.2i
            Lancia Libra 1.6

            Коментар


              #7
              п

              Твоита кола няма хидравлични повдигачи както няма и фазов дачик зада търсиш проблем в него.Мисля че разхода се е вдигнал от качеството и количеството на горивото.
              тел.0897943620

              Коментар


                #8
                @beast31: Това не съм го правил още Ще се заема. Мерси. Само да питам, ако не е наред, какво трябва да се направи, че на тема двигатели може много да ме лъжат.@gal76: Зареждам само от маркови бензиностанции, предимно Лукойл, но съм пробвал и ОМВ, ЕкоЕлда, Ромпетрол, както и 98 бензин - няма промяна (без да правя реклама на бензиностанциите). Не зареждам от квартално бензиностанции, като се надявам на големите такива горивото да е по-качествено.Не твърдя, че имам хидравлични повдигачи или фазов датчик, просто ми споменаха, че там може да е причината@M5kov: Ами Русе - София и обратно + 100км в София с 30л. преди 4 години когато се взех колата. А и тогава настъпвах повече Сметнах - 4л/100км. А и както казах губи мощност, не е само разхода, така че със сигурност и има нещо.@All: Има ли къде да си купя сервизно ръководство на български или английски език, тука по книжарниците няма нищо, а в интернет намерих само един pdf файл, а нищо не мога да разбера от картинките там, кофти сканирани са.

                Коментар


                  #9
                  Забравих да кажа, от ауспуха мирише на бензин, което ме води до мисълта, че нямам добро изгаряне на горивото. Все пак по сервизите тук (след компютърната диагностика) казаха, че всичко е наред?!?!?Просто ми писна да се учат на колата ми и да ми вземат едни пари, без резултат насреща...

                  Коментар


                    #10
                    кола

                    Вярно няма хидравличните повдигачи на клапаните а е с пулове смени майсторите ама казваш че пък няма свестни .Дюзите дали пръскат добре и дали ремъка е зацепен както трябва . Комперсия дали има Ръководство manual има в нета и във форума и тукhttp://web.telecom.cz/rozsini/puntoM...ls/Fiat/Punto/
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Ремъка колега, това трябва да ти е първата работа, вече ти писах. Вчера смених на Пунтото от подписа и старият имаше разминаване с 2 ЗЪБА на коляновият вал.
                      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                      Коментар


                        #12
                        greenhorn написа:
                        Забравих да кажа, от ауспуха мирише на бензин, което ме води до мисълта, че нямам добро изгаряне на горивото. Все пак по сервизите тук (след компютърната диагностика) казаха, че всичко е наред?!?!?Просто ми писна да се учат на колата ми и да ми вземат едни пари, без резултат насреща...
                        Моята кола е същата-1.2, 75коня...имам същите симптоми като теб. Вдигнала съм ръце, никой не ми вярва че толкова гори.
                        Más vale tarde que nunca
                        Peugeot 206 2.0 HDi ))

                        Коментар


                          #13
                          Колега и аз съм със същите оплаквания Фиат Браво 1,6 16в 103 коня и да ти кажа и аз докарвах под 8 градско и 5 на магистрала сега е 10 на всякаде Колата мерише много на бензин отзад сменял съм сичко освен Ламбда сонда.Също така тромава както го описваш но при мен има светли дни дето започва да върви колата и се обърквам защото и аз мислех за ангренажа ама...Карах я на диагностика и в движение я тествахме даже и колата работеше безупречно само дето преобогатяваше сместа при което ЕКУ-то се опитва да я направи по бедна.Компресията я мерих не е много 8 само на първи е 7 и половина Ще отварям мотора скоро и се надявам да помогна ако мога и тук ще пиша колеги
                          АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
                          Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

                          Fiat 1100L 42г.

                          Коментар

                          Working...
                          X