Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свещи, Кабели, или Голям проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свещи, Кабели, или Голям проблем

    Здравеите колеги, от скоро имам Фиат Темпра I.E. SW 1.8 80kw. проблема е следния колата на 1,2 цилиндар не работи, вадя свещите миришат на бензин и са доста черни, когато хвана единия от 2та кабела и другата рака я допра до купето бие леко ток. А като загрее малко мотора се оправя до някаде но не е достатачно и разхода е доста висок, дали е от кабелите и как да пробвам дали работят??? или наи добре дасе сменят.

    #2
    сменяй директо кабелите, щом те бие ток от тях. Ако е с капачка също я смени, а и свещите.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Колега да не те отчайвам ама и от моите бие ток, а колата си работи добре. Виж по-добре кои са оригиналните свещи за твоята кола и дали тези които имаш за за нея. Почни със свещите. За кабелите - наскоро имах ужасен проблем с едно Волво, първо сменихме 3 комплекта кабели, след това дистрибутурна капачка, палец, само дето не опряхме до бобина и т.н., оказа се, че чисто новите ми свещи НГК не са за колата.
      Fiat Coupe 1.8

      Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

      Коментар


        #4
        Сутринта я запялих, поработи малко додох и рязко газ и изпатка през инжекциона

        Коментар


          #5
          Така като чета,ми прилича на лошо затварящи клапани.Причината може да са износени клапани,грешно зацепен ангренажен ремък.
          Fiat Brava 1.2,16в

          Коментар


            #6
            tipo33 написа:
            Така като чета,ми прилича на лошо затварящи клапани.Причината може да са износени клапани,грешно зацепен ангренажен ремък.
            Междо другото се чува едно тракане от страната на смукателният колектор в двигателя

            Коментар


              #7
              Предполагам когато си я купувал не е била така, инак незнам как би взел такава кола, я кажи от кога се появи проблема , изведнъж или псотепенно се влоши? сменяно ли е нещо ремъци ала бала?
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

              Коментар


                #8
                Dimo S.W написа:
                tipo33 написа:
                Така като чета,ми прилича на лошо затварящи клапани.Причината може да са износени клапани,грешно зацепен ангренажен ремък.
                Междо другото се чува едно тракане от страната на смукателният колектор в двигателя
                По мое мнение,трябва да се провери зацепването като начало и един съвет-не я мъчи докато не се разбере какво е.Аз така огънах всичките клапани без един преди три години на едно типо-беше прескочил ремъка,а аз въртя ли въртя.Тогава правеше като твоята-връщаше бензин във филтъра и го палеше там,е оправих я ама...
                Fiat Brava 1.2,16в

                Коментар


                  #9
                  tipo33 написа:
                  Dimo S.W написа:
                  tipo33 написа:
                  Така като чета,ми прилича на лошо затварящи клапани.Причината може да са износени клапани,грешно зацепен ангренажен ремък.
                  Междо другото се чува едно тракане от страната на смукателният колектор в двигателя
                  По мое мнение,трябва да се провери зацепването като начало и един съвет-не я мъчи докато не се разбере какво е.Аз така огънах всичките клапани без един преди три години на едно типо-беше прескочил ремъка,а аз въртя ли въртя.Тогава правеше като твоята-връщаше бензин във филтъра и го палеше там,е оправих я ама...
                  Като загрее малко мотора се оправя до някаде, казаха ми че ако е карана доста време на гас и след това на бензин прави проблеми някакви оплатнения на диузите се износвали и почвали да оливат бензин в цилиндрите :D

                  Коментар


                    #10
                    Абре ти що не казваш че колата е на газ???? на газ работи ли нормално?
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                    Коментар


                      #11
                      Не не има газова но по незнаина причина не работи в момента е на бензин

                      Коментар

                      Working...
                      X