Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задръстване с кал бензиновата помпа Пунто 1.1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задръстване с кал бензиновата помпа Пунто 1.1

    Значи , колеги карам си на газ предимно , ама си имам бенз ,чат пат за НИТРО :P или като ми свърпи газта , добре ама от 2-3 дена зе да ми вие странно помпата , свалих я около филтара на помпата имаше нещо като кал ... викам айде не е чистена може да е ... очистих я сичко ок ... карам 1 -2 дена пробвам на бенз ... пак така няма достатачно гориво ... Днес свалям помпата пак така зацапана ... бърках в резвоара тва нва барсах с парцал ама няма толкова кал даже изобщо ... Остава филтара на бензиновия провод да е за смяна ... но пък като я вземах го смехнях ... и си карам на газ рядко на бензин ... Есега я изчистих пак работи си добре .Но се чудя до кога и дали нещо друго не е за почистване?
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    #2
    Re: Задръстване с кал бензиновата помпа Пунто 1.1

    Fiat_Punto11 написа:
    Значи , колеги карам си на газ предимно , ама си имам бенз ,чат пат за НИТРО :P или като ми свърпи газта , добре ама от 2-3 дена зе да ми вие странно помпата , свалих я около филтара на помпата имаше нещо като кал ... викам айде не е чистена може да е ... очистих я сичко ок ... карам 1 -2 дена пробвам на бенз ... пак така няма достатачно гориво ... Днес свалям помпата пак така зацапана ... бърках в резвоара тва нва барсах с парцал ама няма толкова кал даже изобщо ... Остава филтара на бензиновия провод да е за смяна ... но пък като я вземах го смехнях ... и си карам на газ рядко на бензин ... Есега я изчистих пак работи си добре .Но се чудя до кога и дали нещо друго не е за почистване?
    Колега, ще ти кажа при мене преди години какъв проблем имаше. Като взех колата ми казаха, че е спукан горе високо маркуча за бензина под задния калник, по който тече бензина като го сипваш. Та поради тази причина не било желателно да сипвам до горе в резервоара бензин за да не почне да изтича през маркуча. Така и направих не пълнех резервоара, но едни ден колата почна да работи не добре и аз както си карах направо във Ванто Трейд. Те гледаха чистиха, вече съм забравил какво и казаха, че уж е добре. Обаче след няколко дена пак колата почна да прекъсва и ме остави на пътя добре че бях близо до нас. Качих я на пътна помощ и айде пак в сервиза. Този пък я бяха прегледали по обстойно и се оказа че почти всичко ми е задръстнено с кал и мръсотия заради спукания маркуч. И се почна чистене на дюзи, сваляне и измиване на резервоар и смяна на бенинов филтър. И оттогава няма проблеми, като причината са протриването на маркуча е, че гумите с които е карана колата преди мене са били с по-голям размер. Не казвам, че това е и при тебе, но е една вероятна причина.
    Фиат Пунто 1,2 HSD

    Коментар


      #3
      Гърловината ако е желязна е от там 100 процента има пласмасови по моргите

      Коментар


        #4
        Бе деда знам той ми е малко бензина ... като е под наклон качили добре пали ... и после няма никои . ще сипя така едно 10 литра да видим ко ше прай, щото ся имам 2-3 някъде не са повече ...
        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

        Коментар

        Working...
        X