Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с фиат мареа 1.6 97г. Weekend

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с фиат мареа 1.6 97г. Weekend

    Един ден ми свърши горивото но колата така и не запали повече.Откачих маркуча да обезваждуша и като дадох на контакт помпата изхвърля бензин.Закарах колата в сервиз от там човека я закачи и ми каза,че е изгоряла бубината,купих бубина и пак не запали.Днес ми се обади и ми каза че е компа,обадих се на един приятел,които има същата мареа,свалихме компа и колата отново не запали.От какво може да е този проблем.

    #2
    Оказа се че е фазов датчик и го сменихме,но сега колата пали работи 2 мин и гасне,възможно ли е да е от датчика на коляновия вал.Вързахме я на компа,но не показва никаква грешка.

    Коментар


      #3
      bayliner написа:
      Оказа се че е фазов датчик и го сменихме,но сега колата пали работи 2 мин и гасне,възможно ли е да е от датчика на коляновия вал.Вързахме я на компа,но не показва никаква грешка.
      Ако е датчика на коляновия вал няма да прави така,друг е проблема.При мен беше датчик,но колата не искаше да пали когато е загряла.Преди да изгасне светва ли нещо по таблото?

      Коментар


        #4
        а този датчик, който сложихте нов ли е или втора ръка

        Коментар


          #5
          чисто нов е датчика,а дали светват някакви индикации, утре ше говоря с майстора и ще пиша тука.

          Коментар


            #6
            Днес бях при майстора и ми каза,че преди да огасне колата светва лампата на инжекцията светва.Каза ми също че има съмнения да е прескочил ремъка.Направо съм шах.

            Коментар


              #7
              Започвайте да изолирате(диагностицирате) датчиците. Първо темературния, после ламбдата, фазовия, и т.н. само не пипайте кнок сензора. След като светва умната дюза, диагностика трябва да се направи. Има записана грешка/и. Възможно е и да е прескочил ремъка, наистина.
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар


                #8
                Малко сам закъснял с инфото ама нямам постоянен достъп до интернет.Колата все още е на ремонт, не се оксаза прескочил ремък,а някакво окъсяване на кабели,които ходят към дюзите и единия правил отечка,която държала дюзите отворени и затова не палела колата.След като майстора направил нужната интервенция,колата пак не запали и се оказа че помпата не качва бензин,сменихме я с друга и пак същата работа,а помпите и двете са работещи.Ако може препоръчате ми някои майстор в Бургас и околността,че от този хаир няма

                Коментар

                Working...
                X