Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фазов сензор не работи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фазов сензор не работи

    Здравейте колеги ,имам следния проблем като закача колата на диагностика ми дава грешка Фазов сензор(датчик на разпределителните валове) като се студена колата и почне да се кара се усещат прекъсвания който понякога се усещат за 1-2-3 секунди(колата не реагира на подаване на газ) .Тази седмица ми предстой смяна агр. ремък и ме интересува има ли как да проверя дали този датчик е заминал или е замърсен ( ще мине с почистване )възможно ли е да го замеря ?Може ли да го изключа датчика от буксата и каква ще е реакцията на колата ? Има ли колега който може да закачи колата и да каже с точност да ли е този датчик или този на коляновия вал защото се притеснявам да не си остане проблема колата е от подписа ...
    1.6 16v 96 г. 103 hp.
    България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
    Да мина да те взема...или да взема да те мина?

    #2
    Мери се със светодиод между активните изводи (2 и 3). Буксата не се откача! Запалването - изключено. Завърта се кол. вал с ключ, диода трябва да мига. Проблема е по често в окабеляването или буксата, отколкото в самия датчик.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар

    Working...
    X