Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги, моля за помощ за бензинова помпа Брава 1.8 16в.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги, моля за помощ за бензинова помпа Брава 1.8 16в.

    Проблема е следния: Днес докъто се прибирах от работа карайки на бензин, колата ми придърпа и почна да спира (сякаш бензина свършва), и понеже и лампата от отдавна светеше, реших че наистина е свършил и веднага превключих на газ и продължих да карам. След около половин час работа на двигателя и около 15 км. в града спрях да сипя бенз.( по рано нямаше как, нямах пари в мен ). Казах на момчето да сипе за 10 лв. и влезнах да плащам и като излязох ми вика:"Тя тази кола има ли бензин изобщо??" викам ЩО??. "Ами нещо пуши от капачката, от вътре, от резервоара??!!". Като погледнах наистин, така беше, и имаше мириз на изгоряла пластмаса. Реших да сложа още 10 лв.( то с тези цени напоследък = 4 л.), едва ли не" да загася пожара". И като брътнах да я запаля, понеже съм с автоматичен превкюч. и пали винаги на бенз., УЖАС запали ама едно такова като на 2-3 цилиндара( целиат мотор се тресе), и като и подам газта, като чели заглъхва още повече и загасна. Пробвах пак пак запали, и по същият начин. Тогава я запалих директно на газ, и се прибрах. Сега дилемата и главният въпрос е какво, точно се е случило??! Дали съм пецакал помпата, или е нещо друго??! Моля, ако някой е запознат със симптомите, които съм описал, или пък се е зблъсквал с нещо подобно да ми помогне със коментар или съвет по въпроса. Благодаря предварително.

    #2
    Еми за съжаление, май си прецакал помпата. В резервоара трябва да имаш поне 10 литра бензин иначе е риск. Отделно ако горивото остане повече от 3 месеца в резервоара, също се прецаква - таксиджиите много страдат от това. При всички положения трябва да я извадиш от резервоара и да я видиш.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #3
      Благодаря колега, знаеш ли къде се намира тази помпа ? Колко струва и евентуално колко би стувала смяната и.

      Коментар


        #4
        Трябва да е в резервоара. Колко струва незнам.
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #5
          Цена от 05.2010-87лв.Демонтажа на самата помпа е лесен-сваляш къпака в багажника и ще се ориентираш.Успех!
          MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
          ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

          Коментар


            #6
            Като ги знам какви ментета продават....По-добре вземи втора употреба бензинова помпа около 50лв. заедно с кошницата.Успех
            FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
            Единствено в България "селянин" е обидна дума.

            Коментар


              #7
              Купи си втора употреба в комплект с кошницата.В раздела "Продавам авточасти" има Тема в която ще намериш търсената от теб помпа на сносна цена.Аз лично минах по твоя път.Изгоря ми помпата въпреки че имах бензин в резервоара.Купих си нова за 117 лева,която изгоря на третия месец и стопи и леглото в което ляга в кошницата.Сега съм с втора употреба и нямам ядове вече около година.
              FIAT FORUM BULGARIA
              Ракията е над политиката

              Видео от Италфест 2011

              Коментар


                #8
                krasio_79bs написа:
                Купи си втора употреба в комплект с кошницата.В раздела "Продавам авточасти" има Тема в която ще намериш търсената от теб помпа на сносна цена.Аз лично минах по твоя път.Изгоря ми помпата въпреки че имах бензин в резервоара.Купих си нова за 117 лева,която изгоря на третия месец и стопи и леглото в което ляга в кошницата.Сега съм с втора употреба и нямам ядове вече около година.
                Благодаря на всички за отговорите.

                Коментар


                  #9
                  krasio_79bs написа:
                  Купи си втора употреба в комплект с кошницата.В раздела "Продавам авточасти" има Тема в която ще намериш търсената от теб помпа на сносна цена.Аз лично минах по твоя път.Изгоря ми помпата въпреки че имах бензин в резервоара.Купих си нова за 117 лева,която изгоря на третия месец и стопи и леглото в което ляга в кошницата.Сега съм с втора употреба и нямам ядове вече около година.
                  Здравей колега Krasio 79, благодаря за отговора и съвета който ми даваш. Общо взето и аз така мисля и съм се ориантирал към втора употреба, както казваш не само излиза по евтино ами и е по сигурно, че ще изкара повече от боклуците за по 120 лв. Искам да те попитам само как да разпозная коя е оригинална италианска(заводска), от тези Китайсите, Корейските ли незнам там какви са! Защото се поразрових из "Продава" във форума, и открих за половин час около 4-5 но от браво, марея, и брава но друг двигател, това има ли значение, помпата дали е една и съща? Благодаря ти предварително.

                  Коментар


                    #10
                    Извади си косницата и сравниавай с "новата" преди да иа купис. Ако несто не стане премести помпата на твоиата косница. Купи си едно реле за 5 лева и си спри помпата да не върти залудо когато си на газ.п.п. иасо паликари!
                    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря на всички колеги, които се включиха с отговори по темата. Вчера си купих помпа от "Италянеца", 50лв. с кошницта, пробват я на место, работеше. Смених я сам без да съм го правил друг път, благодарение на форума, не е трудно. Единственият проблем беше че трябваше да свалям и газ. ботилката, че беше точно над отвора за помпата. След като сглобих всичко по обратния ред, въртя и не пали , но проблема се оказа от бушона За всички който им предстои подобна смяна само ще вметна, че лолите, чашките или там както се наричат, на маркучите на бензина които влизат в помпата, излизат най-лесно като с две отверки от двете страни се стиснат едновременно прорезите . Лично аз най-много се озорих именно с това. Успех на всички.

                      Коментар


                        #12
                        Еми браво, че си се справил сам! Не оставай повече без бензин в резервоара, че тия 50лв можеше да са ти за гориво от колкото за помпа. Живи и здрави.
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          Редовно карам на светеща лампа - под 10л бензин, няколкко пъти ми е гаснела за бензин - никакви ядове с помпата!
                          Fiat Marea 1.8i 16V
                          Fiat Tipo 1.4i 8V
                          Fiat Punto 1.6i 8V
                          www.italauto-bg.net/forum/

                          Коментар


                            #14
                            Rokambol написа:
                            Редовно карам на светеща лампа - под 10л бензин, няколкко пъти ми е гаснела за бензин - никакви ядове с помпата!
                            Колега иаз така карах до миналата седмица почти 2год. и половина, но съвсем пез грам бензин не я бях оставял, иначе на редовно светеща лампа. Но старата като я извадих беше се растопила пластмасата и там онова металното беше на стружки :D . Така, че не си струва риска и главоболията по смяната. Гледай така да направш, че като ти светне лампата тогава да слагаш по 10-20лв.

                            Коментар


                              #15
                              Лампата светва на около 5л, нали? Еми ако си лятото в жегата и помпата работи, 5л. колко ще охладят. Помпите, които са отвън по-малко страдат ама и те заминават.
                              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X