Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ламбда сондата ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ламбда сондата ?

    Здравейте колеги днеска правиха диагностика на колата ми и казаха, че от време на време ламда сондата залепва на друг волтаж?Какво ще рече това и има ли начин да си го замеря сам вози волтаж?Казаха, че може да повиши разхода на горивото като е в положение на залепване. След изчистване на грешката казаха, че след това няма проблеми за сега...Та има ли как да го замеря този волтаж и като цяло трябва ли да предприема нещо?


    #2
    Можеш да го хванеш само с осцилоскоп,с мултиОцет-не.
    Fiat 1.4 12V
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    Да си втори значи да си първи сред загубилите.
    Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

    Коментар


      #3
      Здраеите колеги.Аз моита кола я карам без ламда сонда от почти една година,и нямам проблем.

      Коментар


        #4
        ilia_81 написа:
        Здраеите колеги.Аз моита кола я карам без ламда сонда от почти една година,и нямам проблем.
        Газ имаш ли? Разход засичал ли си?
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Абе колеги,не искам да бъда груб и да се правя на даскал,но се пише и изговаря ЛАМБДА!И друг път съм виждал вариации от сорта-ланда,ламда и т.н.,но хайде да бъдем грамотни!Съжалявам за спама.
          Fiat Brava 1.2,16в

          Коментар


            #6
            Колеги тази лампа по долу на снимкта за какво светка принципно като грешка... кажете предназначението...От ламбдата светка ли ако залепва и при какви други вариант може да ме предупреди?
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              Трябва ти диагностика това показва че компа ти е записал грешка.
              преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

              Коментар


                #8
                Цялата работа е там колега, че тази крушка ми светпа преди няколко месеца за първи път от както имам колата! След това изобщо не светна повече. Онзи ден сложих ГИ и в сервиза ми казаха, че имало грешка на компютъра за ламбда сондата (забивала на друг волтаж) изчистили я и казаха, че после не се пявила пак, но днес ми се появи пак за 10 секунди. Та въпросът ми може ли да е от ламбдата наистина и ще светка ли пак или като преди няма да светне повече доката не проверят и изтрият от компа?

                Коментар


                  #9
                  Колега,и при мен светваше въпросната лампа,колата губеше мощност и трудно палеше топла.Оказаха се няколко неща-термодатчик,стъпков мотор и ...ламбда сонда,записваща грешка в еку-то като работи на газ.Сложих емулатор на ламбдата,смених стъпковия и термодатчика и вече няма грижи.Така,че може да са 1001 неща.Правилно казва колегата по-горе-диагностицирай докато излезе на яве проблема.Успех!
                  Fiat Brava 1.2,16в

                  Коментар


                    #10
                    Понеже ми казаха, че обикновенно тази лампа светва при проблем със смесообразуването, а цялата работа е там, че оня ден като сложих ГИ хората ми казаха (явно са и правили диагностика), че дава грешка ламбда сондата и забива на друг волтаж. Отчело го преди да я монтирам газовата и наиситна е така преди време ми светна лампата и от тогава не светна повече. Казаха ми, че най-вероятно ще ми гори повече ако е залепила иказаха, че са изтрили грешката. Та мисълта ми е дали наистина може да е това което казват защото нещата се препокриват доста. Ще проверя де но мерси все пак това ме интересуваше дали при грешка на ламбдата ще светне пак тази лампа

                    Коментар


                      #11
                      NOVA написа:
                      Понеже ми казаха, че обикновенно тази лампа светва при проблем със смесообразуването, а цялата работа е там, че оня ден като сложих ГИ хората ми казаха (явно са и правили диагностика), че дава грешка ламбда сондата и забива на друг волтаж. Отчело го преди да я монтирам газовата и наиситна е така преди време ми светна лампата и от тогава не светна повече. Казаха ми, че най-вероятно ще ми гори повече ако е залепила иказаха, че са изтрили грешката. Та мисълта ми е дали наистина може да е това което казват защото нещата се препокриват доста. Ще проверя де но мерси все пак това ме интересуваше дали при грешка на ламбдата ще светне пак тази лампа
                      Ами щом са ти казали,че има такава,и друга няма записано,значи явно наистина най-вероято е сондата.Поразрови се из форума има доста инфо за този проблем.
                      Fiat Brava 1.2,16в

                      Коментар


                        #12
                        dalgia123 написа:
                        Трябва ти диагностика това показва че компа ти е записал грешка.
                        а другия начин за изчистване на тази грешка е като откачиш акомулатора за 24 часа

                        Коментар


                          #13
                          iliq garkov написа:
                          dalgia123 написа:
                          Трябва ти диагностика това показва че компа ти е записал грешка.
                          а другия начин за изчистване на тази грешка е като откачиш акомулатора за 24 часа
                          Напротив,не става!Става само на 1,4 12в двигателя.
                          Fiat Brava 1.2,16в

                          Коментар


                            #14
                            Напротив,не става!Става само на 1,4 12в двигателя.[/quote]напротив става и при 1.8 защото сам го правил.после светна пак но като вкарах колата в 4500 оборота.на мен ми свети постоянно тази лампа

                            Коментар


                              #15
                              Достатачно е да откачиш клемите за 5мин.и грешките се чистят.Няма нужда да чакаш 24 часа.

                              Коментар

                              Working...
                              X