Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гърмене в колекторите - Мареа 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    porosenoq написа:
    Звучи логично. Не зная дали си въобразявам, но сега като се замисля, колата като достигне високи обороти - около 5000 да кажем и после като че ли много бавно спадат като отпусна газта. Дали това не се дължи точно на ТПС-а ?Още нещо - как мога да разбера дали работи коректно ? Начин за измерване или нещо подобно ? Смяната с нов как става, защото съм чувал, че настройката им е трудна след като се заменят ?
    Този датчик на диагностиката не се ли виждаше в какви стойности е ? И какви трябва да са нормалните стойности на ТПС-а ?!
    Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

    Коментар


      #17
      Колега при мен на бравата докато още я карах - 1,2 80hp, 16V имаше подобно гърмене... И аз така бях сменил всичко - кабели, свещи... Свещите - по каталог... Накрая се оказа че свещите макар и по каталог не са точно за този модел на двигателя - имал две версии.... Проблема се реши с покупка на свещи NGK но от Ауто Италия, защото никой друг не можа да ми гарантира дали са същите...А проблема ми го установи тогава Бобо от Алфафорума...
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #18
        Добре де, само че аз пробвах и с предишните си 2 комплекта свещи, с които нямаше проблем. Освен това проблема се появи при положение, че свещите които тогава бяха на колата бяха карани 6-7000 км без проблем.
        Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
        Fiat Marea 1.6 16v

        Коментар


          #19
          Замери ли налягането на помпата?
          Peugeot 307 2.0i ГИ
          ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

          Коментар


            #20
            Колега,вместо да си играеш на проба-грешка,прочети мнението на колегата zgabrovski.Той е написал как е остановил проблема.Една правилна диагностика ще ти реши проблема!
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #21
              Koлега, започнах да играя на пробра грешка след като в два сервиза ми искаха пари, защото колата е седяла при тях общо взето. И в 2-та сервиза ми върнаха колата в абсолютно същото състояние в което им я оставих. И какво ? Да я оставя в 3-ти сервиз ли ? В крайна сметка, предпочитам да си давам съвети сам (или да ми ги дават колеги от форума) вместо да давам пари в сервиз ЗА СЪВЕТИ... Не ме разбирай погрешно, просто ми омръзна от "майстори". Що се отнася до свещите - мисля че не може да става въпрос за грешка...
              Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
              Fiat Marea 1.6 16v

              Коментар


                #22
                тпс трудно се хваща на диагностика и най-добре намери от някой за проба, смяната е много лесна

                Коментар


                  #23
                  Hi guys, I’m from Ukraine I have a similar problem on Fiat Marea 1.6 97 ... shoots into the intake manifold with sharp gas .... What was done: -Clean injectors - Replaced the wires and spark plugs - Replaced the coil - Check all wiring to the control unit -Replaced the water temperature sensor - Replaced the step motor - Replaced the fuel pump, filter, fuel pressure regulator - Check intake manifold for air leak - its okwith oscilloscope we check TPS and MAP-sensor - its ok ....was completely restored the cylinder head and replace all valves and hydraulic compensators - as thought that the problem in them....-new lambda sensor was installed -and on oscilloscope it shows poor mixture with a sharpgas.... because our mechanics can not fix the problem began looking to foreign Fiat-Lancia forums and came across your ....porosenoq you solved the problem?thanks for any advices

                  Коментар


                    #24
                    porosenoq where you are lost?... please help to solve the problem

                    Коментар

                    Working...
                    X