Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ДВГ 1,6 16V - разлики в новия и стария мотор - кои са те?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    rocketsh0e написа:
    По сайтовете пише,че новия е 1596 куб см, стария е 1581... Разхода четох, че бил по-малък, искам да видя колко, максимален въртящ момент, ускорение 0-100, такива неща...
    И( двата мотора са 1581 куб. см.http://fiat-bravo.oneinform.com/teh.html - гледай първата ("стар" мотор) и третата ("нов" мотор) колони.По-ниският разход на "новия" мотор е в резултат на предавателните числа на скоростната кутия която се използва с него, а не заради някакви фундаментални разлики в двигателите
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      #17
      Не е вярно тва, в тази таблица става въпрос за един и същ двигател, но на sx и gt където скоростните кутии са различни.тук новия:http://carrepairdata.com/eng/data/fi..._76.htmlтук стария:http://carrepairdata.com/eng/data/fi...всякъде пише, че 182B6.000 (нали така е кода на новия?) е 1596 см3
      един за всички и всичко пак за мен!
      Fiat Bravo 1.6 16v GT '99

      Коментар


        #18
        Ето някои мнения от форума за мотор 182B6.00:
        Stefan Hadjov написа:
        През 2000 год Фиат подменя мотора 182А4.000 с нов 182B6.000.Новия е също 1,6-103 кс,но с много,много разлики от стария.Пласмасовите всмукат.колектори е най-малката разлика.Ще изброя разликите за които се сещам на първо време:1.Двигателя е по стандарта Евро-32.Сменен е диаметъра на буталото и хода му/коляновия вал/като е запазена кубатурата-1,6.Има малка разлика в кубатурата-стария е 1581 куб.см.,а новия е 1596 куб.см.3.Има две Ламбда-сонди и нов тип катализатор заради стандарта Евро-3.4.Оборотите на въртящия му момент са свалени с 1000 об,което е много добро постижение в характеристиката му.5.Сменена е скоростната кутия с нови преводни числа.По натоварена е-по дълги скорости.6.Разхода на колата с този двигател е значително по-нисък.7.Изцяло е сменен софтуера на контролера.Стария е IAW49F,а новия е IAW49EF-Marelli За сега се сещам за тези,но има и др.по-дребни разлики,които не са толкова съществени.Tака,че разликите са много съществени и двгателя е изцяло нов вид.Препоръчвам на колеги,които са решили да си купуват кола 1,6 да бъде с новия двигател.Има защо.........
        Прочети и това: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=321024#321024
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #19
          Благодаря ти много!
          един за всички и всичко пак за мен!
          Fiat Bravo 1.6 16v GT '99

          Коментар


            #20
            Аутодата казва:182A4.000 - 1581cc182B6.000 - 1596cc
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              #21
              някъде четох че единия от тези два ламбда сензора е след катализатора. тва значи ли че ако катализатора се скапи не моа го махна?
              един за всички и всичко пак за мен!
              Fiat Bravo 1.6 16v GT '99

              Коментар


                #22
                Наистина ли в целия форум няма никой който да ми отговори на въпроса?
                един за всички и всичко пак за мен!
                Fiat Bravo 1.6 16v GT '99

                Коментар


                  #23
                  Айде моля ви се изкажете мнения, че се оглеждам за такъв автомобил и искам да знам, възможно ли е да имам някакви ядове заради новия катализатор с два ламбда контролера! И също известен ли им е по сервизите този нов двигател, понеже навсякъде из нета по каталозите дават само стария...
                  един за всички и всичко пак за мен!
                  Fiat Bravo 1.6 16v GT '99

                  Коментар


                    #24
                    Абе тоя форум някой гледа ли го въобще... бахти замрялата работа! 5 дена се молиш да ти отговорят на един въпрос и пак никой не пише...
                    един за всички и всичко пак за мен!
                    Fiat Bravo 1.6 16v GT '99

                    Коментар


                      #25
                      Това са глупости. Аз съм с новият мотор и нямам 2 ламбди.
                      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                      Коментар


                        #26
                        Ами как да ти отговори на въпроса някой?Боб ли да хвърлим или на кафе да гледаме дали точно тази 10-годишна кола която ще си купиш ще има проблем с втората ламбда сонда?Ти първо намери такава, че не са много разпространени из БГ. Преди да платиш на продавача си плати/направи една диагностика, за да разбереш донякъде състоянието на автомобила.А щом не се срещат много по улиците - ти как мислиш, известни ли са в сервизите?
                        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                        Коментар


                          #27
                          Колега карама такава кола със споменатия мотор и двете Ламбда соди са на едно малко гърне преди катализатора първана е на самотот гурне след двоянката а втората е на тръбата непосредствено преди катализатора.Аз съм махнал катализатора и освен, че е малко по шумна няма друго
                          Fiat Brava 1.6,100

                          Коментар


                            #28
                            Мерси колега!
                            един за всички и всичко пак за мен!
                            Fiat Bravo 1.6 16v GT '99

                            Коментар


                              #29
                              Че сте се забатачили По моето скромно мнение 1.6 16V с пластмасовият колектор се прави от грубо казано април 1998, а тук говорите за новият 1.6 16V мотор от 2000!?Защо ми се струва, че този новият 1.6 16V 182B6.000 1596сс е всъщност от 2001 и се вгражда на Stilo
                              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                              Коментар


                                #30
                                Има го и в браво от 2000 г. в аутодата е написано, и по сайтовете за авточасти присъства в браво от 2000г
                                един за всички и всичко пак за мен!
                                Fiat Bravo 1.6 16v GT '99

                                Коментар

                                Working...
                                X