Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ДВГ 1,6 16V - разлики в новия и стария мотор - кои са те?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ДВГ 1,6 16V - разлики в новия и стария мотор - кои са те?

    Интересуват ме абсолютно всички разлики в двата мотора - пластмасовите и металните колектори. Моля без излишни изказвания. Започвам с това което знам:-Входящ колектор-ЕКУ-Дроселова клапа
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    #2
    Термостата е с един датчик, МАП сензора е друг с вграден термо датчик. Бобината при новия мотор се различава само по материала по-кофти цялата е пластмасова. В предавателните числа на скоростите има разлика особено 5-та скорост. За това се сещам.
    Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

    Коментар


      #3
      Мотора е един и същ. "Периферията" е доста различна:- Стъпковия мотор и TPS вече са в едно с дросела при по-новия;- MAP сензора вече е заедно с температурния датчик;- Няма горивен филтър извън помпата;- Термостата е с отвор само за един датчик, който е вече комбиниран;- препоръчват се различни свещи;- вече инжекторите са с 2 вместо с 4 дупки за пръскане и изглежда са по-издръжливи;- въздуховода отиващ към колектора е леко модифициран, както и резонаторните му кутии/я.За това се сещам.
      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

      Коментар


        #4
        Разлика и в горивните камери(главата).При стария мотор е с по големи а при новия може да се каже че почти липсват такива в главата.

        Коментар


          #5
          Bat_M написа:
          Разлика и в горивните камери(главата).При стария мотор е с по големи а при новия може да се каже че почти липсват такива в главата.
          странно
          bravo 1.6

          Коментар


            #6
            Ето за предавателните числаРазлични са на 3, 4 и 5 предавкаВ първата графа е мотора с метални колектори а в третата е с пластмасовиОт тази снимка се вижда, че и на някои други мотори се слагат същите ск. кутии с еднакви предавателни числа
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              Може ли да ми кажете кой от двата двигателя да търся, кой е по-добър и с какво? И какъв е шанса да намеря този новия, всички от 2000-2001 година ли са такива? И къде мога да видя характеристиките на новия мотор, навсякъде по сайтовете има само на стария?
              един за всички и всичко пак за мен!
              Fiat Bravo 1.6 16v GT '99

              Коментар


                #8
                Здравей Колега,Според мен трябва да търсиш колкот е възможно по нов автомобил - по-късно произведен. А защо направо не почнеш да търсиш един друг двигател - 182B9.000 - хем по-икономичен, хем по-нисък данък, а и ако обичаш пържени картофи може и горивото да ти е почти без пари.
                Brava 1.6 EL, '98
                182A4

                Коментар


                  #9
                  Така и съм решил, по нов да е - 2000-2001 г. Въпроса ми е всички ли екземпляри от тези години са с новото 1.6 16в, и дали то е по-добро от старото. Ако може и характеристиките на новия да ми покажете някъде!
                  един за всички и всичко пак за мен!
                  Fiat Bravo 1.6 16v GT '99

                  Коментар


                    #10
                    rocketsh0e написа:
                    Така и съм решил, по нов да е - 2000-2001 г. Въпроса ми е всички ли екземпляри от тези години са с новото 1.6 16в, и дали то е по-добро от старото. Ако може и характеристиките на новия да ми покажете някъде!
                    Да, всички екземпляри след 09/1998 са "новите 1,6 16V.Дали са по-добри - не зная. Ако ще го газифицираш са по-"капризни".
                    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                    Коментар


                      #11
                      09/2000?
                      един за всички и всичко пак за мен!
                      Fiat Bravo 1.6 16v GT '99

                      Коментар


                        #12
                        rocketsh0e написа:
                        Така и съм решил, по нов да е - 2000-2001 г. Въпроса ми е всички ли екземпляри от тези години са с новото 1.6 16в, и дали то е по-добро от старото. Ако може и характеристиките на новия да ми покажете някъде!
                        За мен това с което е по-добър новия от стария мотор,е самата електроника,по модерни датчици,в пъти по хубав инжекцион,което според мен е важно.Всичко друго е еднакво.
                        Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                        Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                        Ventura garage

                        Коментар


                          #13
                          А характеристики на двигателя мога ли да видя някъде, че навсякъде са само за стария мотор?
                          един за всички и всичко пак за мен!
                          Fiat Bravo 1.6 16v GT '99

                          Коментар


                            #14
                            rocketsh0e написа:
                            А характеристики на двигателя мога ли да видя някъде, че навсякъде са само за стария мотор?
                            Какви по-точно характеристики искаш да видиш?Двата двигателя са еднакви с изключение на колектори, МПХ и ТПС, и малка разлика в дюзите.
                            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                            Коментар


                              #15
                              По сайтовете пише,че новия е 1596 куб см, стария е 1581... Разхода четох, че бил по-малък, искам да видя колко, максимален въртящ момент, ускорение 0-100, такива неща...
                              един за всички и всичко пак за мен!
                              Fiat Bravo 1.6 16v GT '99

                              Коментар

                              Working...
                              X