Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Докато карам и ми светва лампата за дюзите.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Докато карам и ми светва лампата за дюзите.

    Колеги, проблема ми е следният. Докато карам и понякога ми светва лампата за дюзите на таблото. Свети 3-4 минути и после изгасва. Искам ако някой може да ми помогне да си изкаже мнението тук.Колата нито има газова нито нищо. Става въпрос за Punto 1.2 58 hp. Благодаря предварително.
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

    #2
    Само информативно ще ти кажа че и при мен така светваше и гаснеше когато си поиска и при тест излезе ламбда сонда смених я и се оправи
    Италианките-най доброто м/у цена-качество

    Коментар


      #3
      Ориентировъчно имаш ли представа колко би ми струвало това?
      94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
      03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
      02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

      Коментар


        #4
        към 120 лв...
        Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
        Punto. 1.2 16v. 86hp+

        Коментар


          #5
          fast_ghost написа:
          към 120 лв...
          Не подвеждайте така човека.. лампата на талбото кято му свети е един вид CHEK може да са 100 неща .. първо една диагностика ще даде насока какво е ..
          Fabbrica Italiana Automobili Torino
          F I A T - BraVo 2.0 20V HGT 97
          F I A T - Uno 0.9 85 500 000 km dvg железо! Вече с 1050 кубика Abarth 70 hp
          F I A T - CoUpe 2.0 16V LE Style

          Коментар


            #6
            Вярно е , може и температурен да е първо диагностика после ремонти , да не стане ремонти ремонти ремонти докато изгасне
            Power Under Pressure

            Коментар


              #7
              Благодаря за информацията! Ще видя какво ще направя следващите дни.
              94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
              03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
              02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

              Коментар


                #8
                mohel написа:
                fast_ghost написа:
                към 120 лв...
                Не подвеждайте така човека.. лампата на талбото кято му свети е един вид CHEK може да са 100 неща .. първо една диагностика ще даде насока какво е ..
                Колега дадох орентираовъчна цена на ламбда сондата не съм казал че може да е от нея...
                Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
                Punto. 1.2 16v. 86hp+

                Коментар


                  #9
                  :P

                  колега сменяш ламбдата сонда и си готов 100-150макс е
                  FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                  Коментар


                    #10
                    я да се изкажа и аз компетентно ....Лампата свети поради много причини, то затова колегата е казал първо диагностика, после ремонти, щото примерно ламбда сондата може да дава грешка, ако нещо по горивната смес не е както трябва, например аз трябваше да сменя ижектор, щото явно се беше позапушил, ама си светеше лампата, а зашушен инжектор диагностиката няма да го хване, освен ако тотално не работи, така че си трябва диагностика и човек дето разбира.Колега а примерно като свети лампата да забелязваш малко нетипично да работи двигателя и да няма мощност, и като и дадеш газ - 3-4 хил оборота и лампата да изгасва и да се оправя работата на двигателя?
                    Brava 1.6 EL, '98
                    182A4

                    Коментар


                      #11
                      Не, не съм забелязвал. Един път ми се беше случило да карам по баир нагоре и тогава светна. Реших да пробвам дали нещо стане, но резултата беше както винаги- продължи да си ускорява и не усетих някаква промяна в работата на мотора.
                      94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
                      03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
                      02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

                      Коментар


                        #12
                        ламбда сондата ми струваше смешните 20 лв.от автоморга но излезе читава и стана повече от година си карам с нея
                        Италианките-най доброто м/у цена-качество

                        Коментар


                          #13
                          Уточнение става дума за Брава 1.4 12v мотор
                          Италианките-най доброто м/у цена-качество

                          Коментар


                            #14
                            И аз имам същия проблем само дето при мене колата направо умира никъква мощност тласъци и т.н колата е със сменен вал кобилици разхода ми е 15/17-100 !! направо и изнемогвам вече.... при смяната на вала ми почистиха всичко смисъл дросел и т.н и имам някъкви съмнения за ламбапри мен извиняваи колега че ти използвам темата ама искам да попитам още нещо понеже вече е 100% сиг че ще слагам Газова,ако проблема ми е от лабдата с газовата разхода ще се корегира ли ???
                            Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                            И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                            .

                            Коментар


                              #15
                              При мене няма такъв проблем. Единствения ми проблем с бензина е ,че е много скъп!!!
                              94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
                              03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
                              02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

                              Коментар

                              Working...
                              X