Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шум от ДВГ на Типо 1,6 при палене на минусови температури

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шум от ДВГ на Типо 1,6 при палене на минусови температури

    Колеги от скоро се сдобих с поредното Типо-1,6 карбуратор(159А3000).Колата е кукла и за това не и устоях и я взех.Вчера беше -9 в Русе.Паля си аз при дръпнат почти до край смукач.Колата запали на четвърт дет се вика,но от към разпред. вал се чуваше потракване,което се увеличаваше при леко форсиране.Когато колата вдигна над 60 градуса всичко утихна и тракането изчезна.Като я карам при работна темп. 90 гр. понякога се чува това глухо тракане при около 2600об/минута,но рядко един път на два дни.Маслото го смених преди 100 км с Motul 15w50 на синтетична основа,заедно с това смених филтър,ремъци и ангр. ролка.Преди смяната пак потракваше така.Аз си мисля за разпр. вал защото от там се чува.Гледах през капачката на маслото доколкото мога-гърбиците са добре.Вие как мислите-да се занимавам ли или да карам така?P.S.Чукането е глухо,дървено като от лагер,не е от пуловете.
    Fiat Brava 1.2,16в

    #2
    Хайде де,няма ли друг подобни симптоми ,дайте съвет!
    Fiat Brava 1.2,16в

    Коментар


      #3
      Айде бе,не си ли палите колите зимата.Драснете някой ред!
      Fiat Brava 1.2,16в

      Коментар


        #4
        tipo33 написа:
        Айде бе,не си ли палите колите зимата.Драснете някой ред!
        Зазимили сме ги колега, чак напролет като цъфнат люляците :P Иначе тракането е от маслото и не се притеснявай (защото в студеното се е сгъстило) ... Не случайно зимата се използват по редки масла Не се притеснявай :P
        Теоритиците си лаят, голфа си върви!

        Коментар

        Working...
        X