Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Tipo 1.6 DOHC не върти стартер и не пали от време на време

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Tipo 1.6 DOHC не върти стартер и не пали от време на време

    Много странна работа. Това започна от есента и не е регулярно, не става и все по-често, но през тезу студени дни е много досадно...Става дума за това, че когато врътнеш ключа понякога стартера просто не завърта и не се чува изобщо за трака онази част която се прибира когато колата запали (не се смейте, мисля бендикс му се викаше, ама да не ставаям за смях), все едно няма ток. По таблото няма ефект като намаляване на тока, премигване, даже и радиото не спира... Няма някакви определени условия кога става - топъл/студен двигател, топло/студено/влажно време или други подобни. Просто понякога не завърта, а след като колата се разтресе/нарита/напсува запалва все едно нищо и е нямало...Засега се съмнявам в четки за смяна ако има такива или изгоряла намотка на ротора... Дали може да е от някоя клема окислена само? Ама знам ли, ако някой е имал такива проблеми да сподели моля, че както казах много е досадно

    #2
    Re: Tipo 1.6 DOHC не върти стартер и не пали от време на вр

    bubachko написа:
    ...
    Шалтер или контактен ключ. Първо това провери.
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #3
      Re: Tipo 1.6 DOHC не върти стартер и не пали от време на вр

      sok1 написа:
      bubachko написа:
      ...
      Шалтер или контактен ключ. Първо това провери.
      Кой? Къде? Или имаш предвид самия контактен ключ за паленето?

      Коментар


        #4
        Ааааа - до там ли допря работата? Ами може да е от всичко, което е токосвързващ елемент. От клемореда на конатактния ключ до четките на стартера.Това миналата пролет Живка ми направи такъв номер. Давам на контакт, дозавъртам ключа да паля и няма никой. А, баф мааа му! Ни можи да бъди! И само стоя такъв с ключ в положение за стартиране без да го връщам и викам: "Живе, моля те - бързам!" и от нищото само се чу виу-виу-бръм. И запали! Повече не се е случвало.

        Коментар


          #5
          Има една клема която е на самия стартер-единична с обикновена кабелна обувка,пробвай да я почистиш,при мен се беше окислила и ми правеше същите номера.Успех!
          Fiat Brava 1.2,16в

          Коментар


            #6
            колега bubachko когато ти го направи същия номер колата пробвай като дадеш на пета скорост и я избутаи леко само да превърти един два зъбаи тогава опитаи да палиш
            FIAT BRAVA_ELX 1.6 16V 103HP 97

            Коментар


              #7
              Това с петата не става, няколко дена го пробвам... :sа иначе днеска почистих тази единичната клиема, наистина беше много зле - кална и разпусната. Стегнах я, изчистих я, както обувката, така и самата стърчилка и следващите 2-3 дена ще е под наблюдение...

              Коментар


                #8
                bubachko написа:
                Това с петата не става, няколко дена го пробвам... :sа иначе днеска почистих тази единичната клиема, наистина беше много зле - кална и разпусната. Стегнах я, изчистих я, както обувката, така и самата стърчилка и следващите 2-3 дена ще е под наблюдение...
                Ще видиш колега това ще е решението на проблама ти.Когато тази клема ни контактува,стартера все едно го няма. :D
                Fiat Brava 1.2,16в

                Коментар


                  #9
                  Хвърли един поглед и на клемите на акумулатора - добре ли са затегнати. Също така може с мултицет да се провери дали веригата през стартера е затворена - мериш от захранващия кабел до корпуса на колата. Ако това е наред, проблема е другаде по веригата.

                  Коментар

                  Working...
                  X