Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Висок разход на гориво - Купе 1.8 с газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Висок разход на гориво - Купе 1.8 с газ

    Моят фиат е купе 1.8 ,имам сериозен проблем със разхода на бензин 14 на 100, има и газ - 18 на 100 ГрадкоНямам си на идея, отскоро взе да гори така, по-точно от преди 3 меспреди това на бензин 10, а на газ 13, Градскоминалата зима на газ 15, лятото 2010 смених мембрани на изпарителя, филтър на г.клапан, профилактики на газ. емулатор,на стъпковия мотор,на карбуратора, свещите са на 5000км NGK по сервизна книжка, махнах и катализатора, въздушен филтър НОВ, остана бензиновия филтър и маслото за смяна.Колеги помогнете1.7. Заглавието на нова тема трябва да е подходящо и описателно. Примери за лоши заглавия са: Помогнете ми, Заклещих се, Имам проблем, HELP: PROBLEM, ПОМОООЩ!!!!!!, Molqvi kajete ......., nqkoi znae li... и т.н. Пример за добри заглавия са: Проблем: Не мога да си отключа Tipo-то, Въпрос: как да си рестартирам ECU-то на Stilo-то, Link: Tipo/Tempra Workshop manual, RQ: DVD ePER Tipo и т.н. Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Колега и аз карам едно 1.8, но само на бензин. Скоро след като го купих започна да гори много но и се усещаше, че не върви. Едни приятели го вдигнаха на крик и се оказа, че на предно колело ми задържа спирачното тяло. След смяна на спирачните маркучи се нормализира разхода.
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #3
      Много са ми интересни хора, които искат да карат бърза спортна кола и е сложат на газ. Меко казано това е смешно, като ще си баровец и искаш да се извяваш карай на бензин. Сложите им по една газова и после се оплаквате от проблеми. Ами нормално е да има проблеми и да гори като ламя. Италианеца е сложил бензинов двигател, защото се предполага че тая кола ще се кара от човек с възможност и почитател на по-високите скорости. Като искате икономия си купете малка кола, с малък двигател. Хората са го измислили отдавна. Поздрави!Колега, виждам че си компетенция, само че първо прочети правилата на форума.Мнението ти е в нарушение на т.1.2., а именно - Потребителските постове трябва да показват респект към другите потребители. Гневни или оскърбителни постове няма да бъдат толерирани.Виждам, че веднъж вече си наказван за подобно нарушение.Третия път ще ти е последен.Модератор

      Коментар


        #4
        Колегата има проблем с разхода и да двете горива, предлагам да не му се подиграваме за това какво и е сложил на колата. Купе-то отдавна не е кой-знае колко баровска и спортна кола, но си има собствен дух и стил и си ги караме колкото и да са стари. Виж да кажем нещо за тези които карат Кайени и S-класи на газ си е друго.
        Fiat Coupe 1.8

        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

        Коментар


          #5
          колега а ти баровец ли си само да те открехна , че не българина е открил газовата за ит.двигатели а самите италиянци първи ги слагат

          Коментар


            #6
            Аз в момента също имам повишен разход, и също като на колегата преди седмица при смяна на носачи открихме задържащо цилиндърче на спирачките.Предстои цялостна профилактика на спирачната система със смяна на течността, накладки и каквото друго излезе.Най-лесен тест - след шофиране опипай първо джантите, а ако имаш достъп - и самите спирачни дискове. Ако някой от тях пари или е осезаемо по-топъл от останалите - бинго!EDIT: Оказа се, че при мен проблемът е в спирачно маркуче. Закъсано отвътре, и каучукът става като клапан - в едната посока пуска течност, обратно се запрята каучука и не пуска течността да се върне. Смених маркучето днес и колата си тръгна да бяга. За разхода още нямам данни, но предполагам, че ще падне.

            Коментар

            Working...
            X