Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat brava 1.4 12V много гори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat brava 1.4 12V много гори

    Здравейте колата ми много с 5л бензин минавам максимум 20 км двигателя го смених оборотите мърдат и когат е студена колата неми взима гъзта тоест прекаства от какво може дайе моля помогнете писна ми от тази кола вече.Благодаря предварително

    #2
    И мойта сега в студовете харчи 13-14 на градско , колегите с такъв двигател да кажат колко е нормалния разход на 1,4 12V по големите градове ?

    Коментар


      #3
      В София градско с 9 литра бензин минавам 70 км ама преко сили.Това прави разход към 13/100 при това с мнооого плавно настъпване на газта.Говорим за ходене сутрин на работа в 8 ч. и връщане в 18 ч.(най-големият пик)съчетано с малко по-свободно каране събота и неделя.На газ харчи колкото си иска,още не съм му схванал логиката защото газовата ми е отскоро.
      Fiat 1.4 12V
      Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
      Да си втори значи да си първи сред загубилите.
      Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

      Коментар


        #4
        Струва ми се много колеги, аз карам едно купе 1.8 много нежно го държа в оборотите между 1000 и 2500 без да го ръчкам, незнам колко е като количество но с 20 лв бензин 95 минавам около 90км от лампа до лампа.
        Fiat Coupe 1.8

        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

        Коментар


          #5
          На мен на браво 1.2 16v в София каране сутрин и вечер по около 4-5 км ми се връзва разход около 8.5-9 максимум, при това с ръчкане от време на време.Тоя разход от 25 на 100 дето си изкарал е абсолютно ненормален.И се научи малко да пишеш на Български. То бива да си неграмотен, ама да пишеш с такива грешки и да не си прочетеш това дето си написал преди да го постнеш, си е подигравка с езика !
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #6
            При мен брава 1.6/16V, 96г, градско (във Варна) гори между 12 и 16 бензин. Колата се кара предимно на кратки разстояния (2км) сутрин и вечер. Пробвал съм да я карам само до към 2000 об/мин пенсионерската, но пак си гори. Разхода ми много зависи от външната температура, като беше -10 разхода ми отиваше към 17 мисля. Лятото беше 11-12. Измервам го от пълно до пълно. Пробвах различни бензиностанции, но не намирам разлика. Нека и други колеги да кажат как е при тях, но разход от 25/100 вече си е цифра.
            Fiat Brava 1.6/16V, 96г

            Коментар


              #7
              Колеги а зимата ако гори повече от лятото, не трябва ли да се обърне внимание на термостата, според мен би трябвало и лято и зима да е еднакъв разхода!?

              Коментар


                #8
                Браво 1,4 като го купих януари 2008 17/100 бензин в най-големия сняг с нови гуми Нокиан кви бяха ,че ги забравих G 2 ли беше във Велико Търново на постоянна ръчка направо ме уплаши.На пропан бутан Търново-София и обратно с ремарке и 300 кг. пчелен мед 8/100км
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  на мен в Габрово на браво 1,6 16v 90 коня с доработки на мотора сега зимата в най-големия студ със 9 литра минавам точно 70 километра като имате в предвид че я карам сутрин по 3 километра и вечер по 3 за работа и обратно и тук таме ако излезя някъде ама горе долу пак такива разстояния изминавам.
                  Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                  Коментар


                    #10
                    Попринцип разхода на гориво в нормите трябва да изглежда така: градско-8.4; извънградско-5.0; комбиниран-6.9 но да не забравяме че това все пак са стари амортизирани автомобили.На мойта брава 1.4 12V разхода на газ смесено ми е около 8/100.Сега зимата на 1.35лв. газ с 10лв. градско минавам 75-80км като трябва да прибавя че имам и развален термостат и малко ми вдига разхода.На бензин немога да ти кажа колко гори щото още несъм я карал на тва гориво :D :D . Според мен разхода на гориво ти е висок.Само не разбрах когато ти е студена колата и превключиш на газ прекъсва така ли?

                    Коментар


                      #11
                      bigshefff написа:
                      На бензин немога да ти кажа колко гори щото още несъм я карал на тва гориво :D :D .
                      Това 1.4 12V все повече се убеждавам,че трябва да се кара на газ.Пак не върви,но поне не гори толкова. А на бензин хем не върви хем и гори по много.
                      Fiat 1.4 12V
                      Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                      Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                      Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                      Коментар


                        #12
                        Брава 1.4/12v ... с прецакан термостат (но ! ... имам картонче ) последната ми засечка в студовете към 16 и малко, това с 14-ки зимни, ... със 17-ки - колега по-добре да не продължавам
                        Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
                        Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

                        Коментар


                          #13
                          хора неможе да дава толко разсхот кола с 1.4 мотор то с 5 литръа бензин 10 км и свършва напълно според мен в карбуратора има нещо грешно свързано някой можели да даде някаква схема.благодаря предварително.

                          Коментар


                            #14
                            Щом 1.4/12V дава 16/100 да не се мъча с моята да падам под 12 selcuk, мисля, че всички са съгласни, че имаш проблем с колата и разхода не е нормален. При теб няма карбуратор, а инжекцион.
                            Fiat Brava 1.6/16V, 96г

                            Коментар


                              #15
                              Еее, на мен някога Брава-та 1,4 12v ми гореше 14/100 ГАЗ в София и аз си мислех, че е много... Явно е нормален този разход за този модел, а моята имаше и проблеми с мазането на разпределителния вал.
                              M-Benz E 250 TD 150hp
                              M-Benz 200d 75 hp
                              Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                              Коментар

                              Working...
                              X