Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Диагноза по свещи на брава 1.6 16в

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    nedialk00 написа:
    така работи като запаля все едно си опънал смукач както на жигулито :D :D после и се нормализират оборотите на около 850-900; ами днес ще видя кой от двата датчика е на термостата ще разкача първо единия и ще видя дали показва на таблото така ще разбера кой е датчика който ме интересува, но как да проверя после този който ме интересува дали работи ?
    Вероятно датчика за температурата ти е ОК щом оборотите падат на 850. Мен ако ме питаш вземи и покарай тази кола 50км само на бензин.Ако изчисти свещите,значи двигателят ти работи добре и няма проблеми-търсиш проблема в газовата.Ако свещите са същите - вероятно нямаш проблем с газовата и търсиш проблема в датчици,зацепване и т.н.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #32
      да покарам на бензин ама тя предръпва, тоест не е добре и няма да се оправи от самосебе си ще ходя да гледам по късно мап-а и датчика на водата

      Коментар


        #33
        Датчика за температурата трябва да има дадено съпротивление при напълно загрял двигател. Някой ако има таблица с градусите и съпротивлението да ти я даде и с един мултицет мериш.

        Коментар


          #34
          http://www.youtube.com/watch?v=AaHvkOh_PYI ето линк към това как работи колата на бензин, като загрее се пооправя но не напълно; днес разбрах кой датчик е за температурата на водата но не съм го замервал, а МАП-а в момента съм го свалил и е тук при мен и мога да му замеря само съпротивлението

          Коментар


            #35
            не е датчик.закачи я за ВИЗА и гледай стойностите на Ламбда и МПХ какво правят по време на неравномерната работа на ДВГ

            Коментар


              #36
              На мен ми се сртува, че богата смес е от смесване на горивата.Пробвай следното:Палиш и минаваш на газ. Завиваш всички кранчета по газовата бутилка и чакаш колата да загасне от недостик на гориво. Обръщаш на бензин и палиш отново.После сподели резултата.Ако не става се свържи с мен на ЛС, за да се срещнем и да я "погледна" съгласно указанията на колегата u_bo.
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #37
                спрях и газта от магнит винтила изчаках да загасне и, пробвах после на бензин ама същата работа, обаче излязох да и сложа газ и бензин и като загря вече не се давеше и не пушеше така на бензин, нормализира се както на газ, НО бавно наема на бензин без значение коя предавка между 2 и 3 хил оборота и се усеща леко придръпване като я караш

                Коментар


                  #38
                  nedialk00 написа:
                  спрях и газта от магнит винтила изчаках да загасне и, пробвах после на бензин ама същата работа, обаче излязох да и сложа газ и бензин и като загря вече не се давеше и не пушеше така на бензин, нормализира се както на газ, НО бавно наема на бензин без значение коя предавка между 2 и 3 хил оборота и се усеща леко придръпване като я караш
                  най си прилича на адаптация,особено показателно е, че нямаш емулатори а ’умната дюза’ не ти свети при работа на газ.ако не ти е един особен модел ЕКУ-то, може да се увериш по следния начин --> покарай поне 2 дни само на бензин - БЕЗ да отвърташ кранчето на АГУ бутилката.Ако в края на ден 2-ри се е оправила, то съмнения няма да има.п.с. на колегите , които твърдят, че "адаптацията не съществува" - въобще няма да отговарям.

                  Коментар


                    #39
                    и аз мисля че е за адаптация, и ме съмнява че не са ми направили последния път адаптация понеже им оставих колата на доверие и ми казаха че са и направили като отидох да я взема, ама май не и бяха направили понеже нямаше никаква разлика ама не ми се връщаше че беше станло много късно; а другото което е като ми бяха направили адаптация докато бях там два дни преди това колата пак небеше в перфектно състояние на бензин(дюзите ги бях изчистил преди няколко дни) (за втора адаптация им я оставих заради емулатора на ламда сондата понеже записа пак грешки и като сложихме реле на негово място пак трябваше адаптация и ме съмнява че може и да не са ми направили) а ЕКУ-то на колата е IAW IAW 16AF нещо такова

                    Коментар


                      #40
                      nedialk00 написа:
                      и аз мисля че е за адаптация, и ме съмнява че не са ми направили последния път адаптация понеже им оставих колата на доверие и ми казаха че са и направили като отидох да я взема, ама май не и бяха направили понеже нямаше никаква разлика ама не ми се връщаше че беше станло много късно; а другото което е като ми бяха направили адаптация докато бях там два дни преди това колата пак небеше в перфектно състояние на бензин(дюзите ги бях изчистил преди няколко дни) (за втора адаптация им я оставих заради емулатора на ламда сондата понеже записа пак грешки и като сложихме реле на негово място пак трябваше адаптация и ме съмнява че може и да не са ми направили) а ЕКУ-то на колата е IAW IAW 16AF нещо такова
                      Късметлия си с ЕКУ-то.Пробема идва от газовата.Не е добре настроена и ти адаптира кофти ЕКУ-то.
                      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                      Коментар


                        #41
                        а да ме насочиш към какво да се насоча, смисъл кое не е настроено ? тоя симулатор на дюзите ли прави мизериите ? друг емулатор нямам само на дюзите на ламдата имам реле вече да не работи сондата докато карам на газ

                        Коментар


                          #42
                          Колега аз имам същия мотор под капака но на браво и същите симптоми но не е карана на газ никога и все пак мотора тресе и няма мощност и съм със свещи НГК като твойте! Ходих на диагностика и я пробвахме в движение и се оказа че колата пре обогатява а ЕКУ-то се мъчи да я обедни.... Незнам дали ще ти помогне, на мен не ми помогна. Сипвам и карам, писна ми да и се чудя. Намерихме датчик на темп. на колектора който даваше интересни показатели, 50 градуса и след това 0 и след това направо гаснеше и спираше да работи.И един тъп въпрос, но някой може ли да даде инфо за тази адаптация какво е?
                          АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
                          Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

                          Fiat 1100L 42г.

                          Коментар


                            #43
                            ето някои снимки
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                              #44
                              FireBlade написа:
                              И един тъп въпрос, но някой може ли да даде инфо за тази адаптация какво е?
                              Ами колата си работи добре на бензин, слагаш газова уредба за по-икономично, обаче "майстора" не прави смесите(най общо казано) такива, че да са като тези на бензин/ или не слага емулатор да си мисли компютъра, че си караш на бензин. И като караш на газ ECU се стреми да докара нещата да са добре на газ и си прави нови настройки на сместа, обаче един ден решаваш да покараш на бензин и установяваш че колата не работи добре. Става така защото ECU-то се е адаптирало за работа на газ, но в същото време на бензин смесите стават манджа с грозде.Tова е най-малоумно казано (аз с по-научни термини не мога и да ти го обясня)
                              Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                              Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                              Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                              Коментар


                                #45
                                ясно че става това, ама как да се оправи кви емулатори симулатори да слагат ... 1 година съм така

                                Коментар

                                Working...
                                X