Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с оборотите и запалването Брава 1.2 16 в 99 година!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с оборотите и запалването Брава 1.2 16 в 99 година!

    Абе колеги някои имал ли е проблем с оборотите? Защото Фиата като загрее и вклщча фарове или някакъв друг уред които да черпи ток започва да ми падат оборотите и до като е включено нещо работи на 500-600 оборота а като няма нищо което да черпи ток работи нормално някои има ли идея каде и какво да направя? Колата преди това като загрееше и като отпуснех газта и направо сякаш нещо прекъсваше и гаси двигатела но ми я оправиха до тая степен и никои не може да открие повредата някои имал ли е такъв проблем? И колата като е студена не пали без да и поддам газ някой може ли да ми помогне?

    #2
    Колега, Като за начало почни от масите, оправи си клемите на акумулатора, виж къде се връзва с купето масата от акумулатора и след това масата към мотора. Не е зле да видиш хлабината на аксесоарния ремък, провери и четките на алтернатора. Почисти и кабелната обувка която е вързана с алтернатора.
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #3
      Не е нито от ремъци, нито от четки.Стъпковото ти моторче не работи като хората. За тоя мотор доста често се разваля.Тези дето са го направили да не гасне топла, нищо чудно да са навили винтче да държи потока на въздух. Виждал съм и такива изпълнения.
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Колеги аз го сменях това моторче, колата си беше същтото положение и след време ми казаха че колата трябвало да мине през компютър за да започне да работи с новото моторче истина ли е?

        Коментар


          #5
          Да, истина е.
          Fiat Brava 1,2 16V SX и колело

          Коментар


            #6
            pifcok написа:
            Колеги аз го сменях това моторче, колата си беше същтото положение и след време ми казаха че колата трябвало да мине през компютър за да започне да работи с новото моторче истина ли е?
            Не е лошо ако не е чистен дросела да се изчисти,и после да се адаптира дросела
            Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
            Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
            Ventura garage

            Коментар

            Working...
            X