Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане отностно 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане отностно 1.6 16v

    Здравейте, имам Фиат Брава 1.6 16v (с метален колектор) 1996г. Имам едно неприятно тракане от двигателя, интезитета на което е свързано с оборотите на двигателя. На празен ход работи почти като дизел. В движение на някоя скорост при подаване на гас изчезва тоя шум, респективно като отпусна педала се появява. Съмнява ме да са разпределителни валове, щото щеше да се чува този шум и при натоварване на мотора. Другото което е, че незнам при този двигател маслената помпа с верига ли е, щото проблема все повече ми прилича на хлабава верига. Моля който се е спречквал с подобен проблем да сподели евентуалното му решение. Благодаря на отзовалите се.П.П. Колата се кара на газ и бензин, разлика в шума няма.

    #2
    тракане

    Няма верига,от кога не си менил ремъци и ролки?

    Коментар


      #3
      Преди около 30к км. Стана интересно, много се надявах да има верига...

      Коментар


        #4
        Мнения?

        Коментар


          #5
          Повдигачите обикновено тракат и то особено на ниски обороти- най-често е свързано с кофти масла и запушени маслени магистрали. Тоя проблем се оправя с добавки за промиване в старото масло и след това смяна. Другия вариант който го имаше при мене беше тракаща обтяжна ролка на ангренажа- звука наподобяваше повдигачи.
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Съмнявам се да са повдигачи, ще проверя варианта за обтяжната ролка. Другите варианти които ми казаха са голяма хлабина между бутало и цилиндър; неправилно зацепен ангренаж... възможни ли са?

            Коментар


              #7
              и при мен го има тракането но е много леко bravo 1.8.Сутрин се чува повече, като подам газ малко преди да се повишат оборотите от подаването на газ се чува малко като дизел и изчезва.Мисля че е от маслото защото звука не е твърдо тракане а по скоро плякане на масло от повдигачите.Като позагрее маслото звука почти изчезва но пак си го има при подаване на газ за около секунда и пак изчезва.Питал съм няколко майстора и казват че мотора ми работи много добре а този звук е нормален за този мотор.Мисля че е нормално стига тракането да не е твърдо като на дизел.А да , двигателя ми е на около 4000км беше ремонтиран и се смени почти всичко и звука си го имаше и преди и след ремонта.
              КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

              Коментар


                #8
                gemballa написа:
                Съмнявам се да са повдигачи, ще проверя варианта за обтяжната ролка. Другите варианти които ми казаха са голяма хлабина между бутало и цилиндър; неправилно зацепен ангренаж... възможни ли са?
                Повдигачите когато немогат да напълнят се чува един звук точно като на Мерцедес 124-ка дизел мотора. Когато има хлабина между буталото и цилиндъра се сещаш,че няма да има и компресия -> вървеж никакъв. Варианта за грешно зацепен ангренаж води до неравномерна работа, влошена динамика ама до тракане едва ли. Аз поне по описанието на проблема държа на вариантите 1- запушени повдигачи ; 2- тракаща ролка на ангренажа.
                Фиат Крома 1.9 16v+
                Фиат Браво 1.6 16v
                Фиат Мареа 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  Колега искам да питам, мойта е с пласмасови колектори, какво значи това?
                  http://www.pljuvalnik.com
                  Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

                  Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

                  Коментар


                    #10
                    Повдигачите когато немогат да напълнят се чува един звук точно като на Мерцедес 124-ка дизел мотора. Когато има хлабина между буталото и цилиндъра се сещаш,че няма да има и компресия -> вървеж никакъв. Варианта за грешно зацепен ангренаж води до неравномерна работа, влошена динамика ама до тракане едва ли. Аз поне по описанието на проблема държа на вариантите 1- запушени повдигачи ; 2- тракаща ролка на ангренажа.
                    Точно като 124-ка дизел се чува Ако наистина от това излезне проблема, каква е процедурата по отстраняването му?

                    Коментар


                      #11
                      thedon написа:
                      Колега искам да питам, мойта е с пласмасови колектори, какво значи това?
                      значи че материала на колектора е друг и най вероятно скоростите са от дългите.дайте по темата.при мен като седя на празен ход ми тропа нещо отпред.когато натисна съединителя спира.оказа се лагер.карам така.
                      bravo 1.6

                      Коментар


                        #12
                        gemballa написа:
                        Повдигачите когато немогат да напълнят се чува един звук точно като на Мерцедес 124-ка дизел мотора. Когато има хлабина между буталото и цилиндъра се сещаш,че няма да има и компресия -> вървеж никакъв. Варианта за грешно зацепен ангренаж води до неравномерна работа, влошена динамика ама до тракане едва ли. Аз поне по описанието на проблема държа на вариантите 1- запушени повдигачи ; 2- тракаща ролка на ангренажа.
                        Точно като 124-ка дизел се чува Ако наистина от това излезне проблема, каква е процедурата по отстраняването му?
                        При нас на Мареата беше точно така, промивна добавка към маслото, след това смяна с ново и от тогава не са се чули повдигачите. За повече инфо ще ти пиша ЛС.
                        Фиат Крома 1.9 16v+
                        Фиат Браво 1.6 16v
                        Фиат Мареа 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          При мен беше същото, оказа се счупена пружина на обтяжната ролка на ангренажа
                          Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                          Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                          Коментар


                            #14
                            Смених маслото преди 1000км като преди това промих. Сложих Castrol Magnatec 10W-40. Нямаше ефект...

                            Коментар


                              #15
                              Не е обтяжната ролка. Остават повдигачите. Кой е по добрият вариант да почистя моите тракащите или да търся други и пак да ги чистя?

                              Коментар

                              Working...
                              X