Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

какъв е разхода на брава 1.2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    какъв е разхода на брава 1.2

    Здравеите ,замислям се за брава 1.2 и ме интересува колко харчи на бензин и газ,а също и разходите за поддръжка стрямо 1.6
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    #2
    Какво става,няма ли колеги със брава 1.2?
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    Коментар


      #3
      Ами колега... то нещата са си много относителни, зависи кой, как, къде... но все пак ще опитам.До сега, за почти една година статистика, разхода е под 6 на 100. Това е среден разход, и зимен и летен и градско и извън... но спокойно и нормално каране. За разхода на газ, мога да кажа само това което съм прочел тук, във форума, а то е към 7,5 - 8,5. Аз лично се отказах от газификация, разхода на бензин ме устройва, а и колата не се кара много.
      Fiat Brava 1,2 16V SX и колело

      Коментар


        #4
        nicko написа:
        Ами колега... то нещата са си много относителни, зависи кой, как, къде... но все пак ще опитам.До сега, за почти една година статистика, разхода е под 6 на 100. Това е среден разход, и зимен и летен и градско и извън... но спокойно и нормално каране. За разхода на газ, мога да кажа само това което съм прочел тук, във форума, а то е към 7,5 - 8,5. Аз лично се отказах от газификация, разхода на бензин ме устройва, а и колата не се кара много.
        Е колега как го постигаш това 6 градско не ми е ясно. Карам Браво с същия мотор.Засичал съм разхода 3 пътиНа дълго 500 км без фарове и каране около 90- 5.1 на 100На дълго пак 500 км с фарове повечето време каране с 100 и 10 км каране с 170 - разход 5.5 на 100.Градско София - 320 км, с каране с до 2600 оборота, без ръчкане и малко време в задръствания- 8.2 на 100 - при възможно най икономично пенсионерско каране.Общо взето и по книжка му дават толкова.Като здравина си е като нормално браво. Не се чупи много.Ремъка е с 1 ролка и е по евтина смяната, не е като на 1.6 16в.Термостата също е доста евтин 25 лв.Скъп е блока с ТПС и стъпковото моторче - меджу 250 и 400 лв.Взимай смело, върви една идея по малко от 1.6 16в, но пък харчи с около 3 литра по малко градско.Колектора обаче е пластмасов и не е хубаво за обикновена газова.
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          infineon написа:
          Е колега как го постигаш това 6 градско не ми е ясно.
          Честно да ти кажа, и аз не знам как го постигам, но ексела казава че е толкова. Последната една година, всяко зареждане е с касова бележка и записване на километража, и после в табличката... Това 6 на 100 не е градско а смесено, и то преобладаващо извънгрдаско... май тук се крие загадката А иначе за разликите с 1,6... ремък Гейтс + ролка СКФ=105лв. сменя се елементарно, справих се и сам (ролката е една, втория вал се върти от зъбна предавка, не от ремъка), термостат =25лв. Инах проблеми с моторчето за празен ход (ново към 250лв.), но се оказа софтуерен проблем - трябваше да научим компа да работи с него. Данък - към 30лв. Свещи, кабели... май са както на 1,6... според марката
          Fiat Brava 1,2 16V SX и колело

          Коментар


            #6
            И при мен е смесено .Значи да си търся 1.2
            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

            Коментар


              #7
              Колега,ако ти е изпаднало такова в добро състояние го взимай.Това е кола за нормално каране,не състезателно,а спокойно,като в никакъв случай не е мудна,за 1.2 си е супер,че и отгоре.С този двигател мисля италианцита са сполучили.Именно с него поправят грешката си от 1.4 12V с който не са сполучили инженерно в много отношения,както като например съотношение разход-вървеж,за другия проблем няма да споменавам,всеки колега с 1.4 12V го знае.Официланата им версия(в която никой не вярва)е,че 1.4 не покривало норми за вредни емисии,понеже било моноинжекцион:D Мой стар приятел си взе скоро 1.2 и да си кажа честно понавървява повече от мойта 1.4,друго какво да кажа,а за разликата в разхода между двете няма да говоря :D Yellow_Flash_Colorz_PDT_32
              Fiat 1.4 12V
              Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
              Да си втори значи да си първи сред загубилите.
              Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

              Коментар

              Working...
              X