Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Брава 1.8 прекъсва

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Брава 1.8 прекъсва

    Колеги имам спешна нужда от помощ имам фият брава 1.8 снощи си работеше перфектно днес сутринта е паля и взе да прекъсва все едно е изгоряла някоя бобина и след 1 км се оправи цял ден работеше супер и преди малко пак почна да го прави а свещите ми са нови. Някакви идеи от какво може да е ?
    Fiat Brava 1.8 ELX 113 HP
    BMW E46 2.0i 150 HP

    #2
    Докато работи двигателя вади бубините една по една и така ще разбереш кой цилиндър не работи. Причината може да е бубина,свещ, кабел или дюза.
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    Коментар


      #3
      Колега колата има и гас свещите са на 1000 км
      Fiat Brava 1.8 ELX 113 HP
      BMW E46 2.0i 150 HP

      Коментар


        #4
        Здравей колега,изхождайки от личния си опит на първо време бих проверил най тривиалното-кабелите на свещите.Аз като взех бравото имах подобно изживявяне-оказа се избил кабел на свещта на 2-ри цилиндър.Като отворих капака една вечер(на тъмно) видях как искри между кабела и главата.След смяната накабелите всичко си дойде на мястото Успех!
        Fiat Brava 1.2,16в

        Коментар


          #5
          Колега, За да е по-успешно хвърлянето на боб, може да споделиш дали прави проблем на газ или на бензин, или и на двете?Свети ли някоя лампа по таблото - например онази с формата на дюза?Ако ти прави проблем на бензин - то може би една компютърна диагностика от някой, който наистина разбира, би помогнала.Лошото е, че ако е проблем с ижектор, тоест да е запушен, не го хваща диагностика доколкото знам.Ако пък проблемът е на газ - то явно има проблем с газовата.
          Brava 1.6 EL, '98
          182A4

          Коментар


            #6
            проблема го имам и на газ и на бензин нищо не свети за това се чудя какво става
            Fiat Brava 1.8 ELX 113 HP
            BMW E46 2.0i 150 HP

            Коментар


              #7
              g.paskov написа:
              проблема го имам и на газ и на бензин нищо не свети за това се чудя какво става
              Значи изключваме дюзите...и се насочваме към тоците
              Fiat Brava 1.2,16в

              Коментар


                #8
                и аз така мисля ама кои ток може да е
                Fiat Brava 1.8 ELX 113 HP
                BMW E46 2.0i 150 HP

                Коментар


                  #9
                  g.paskov написа:
                  и аз така мисля ама кои ток може да е
                  Колегата voodo го написа-вадиш кабелите на свещите един по един (когато започне да прекъсва разбира се) при който няма промяна в работата на двг -тои е
                  Fiat Brava 1.2,16в

                  Коментар


                    #10
                    Не ти препоръчвам да експериментираш с бобините по време на работа. По добре, когато колата прекъсва, спри двигателя и извади всички свещи. Така ще локализираш проблемната. След което я сменяваш с друга свещ (някоя стара, но работеща, може и да не отговоря 100% за твоя мотор) и пак палиш. Така ще установиш дали проблема е в свещ или в бобина.
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар


                      #11
                      Кажи какви свещи си сложил? наи вероятно е заминала някоя бубина от кофти свещ.
                      ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                      ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                      Коментар


                        #12
                        eh4ev07 написа:
                        Кажи какви свещи си сложил? наи вероятно е заминала някоя бубина от кофти свещ.
                        Ако е така защо понякога ще работи,понякога ще прекъсва.При изгоряла бубина ще прекъсва постоянно,щото свещта към нея няма да работи въобще,прав ли съм
                        Fiat Brava 1.2,16в

                        Коментар


                          #13
                          tipo33 написа:
                          eh4ev07 написа:
                          Кажи какви свещи си сложил? наи вероятно е заминала някоя бубина от кофти свещ.
                          Ако е така защо понякога ще работи,понякога ще прекъсва.При изгоряла бубина ще прекъсва постоянно,щото свещта към нея няма да работи въобще,прав ли съм
                          почти... но не и винаги ама наи добре да сподели какви свещи е сложил? че от грешно температурно число също може да стане подобен ефект. Ти имаи предвид че на 1.8 16V са четири бубини направо на свещите - кабели за високо напрежение няма!
                          ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                          ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                          Коментар


                            #14
                            eh4ev07 написа:
                            tipo33 написа:
                            eh4ev07 написа:
                            Кажи какви свещи си сложил? наи вероятно е заминала някоя бубина от кофти свещ.
                            Ако е така защо понякога ще работи,понякога ще прекъсва.При изгоряла бубина ще прекъсва постоянно,щото свещта към нея няма да работи въобще,прав ли съм
                            почти... но не и винаги ама наи добре да сподели какви свещи е сложил? че от грешно температурно число също може да стане подобен ефект. Ти имаи предвид че на 1.8 16V са четири бубини направо на свещите - кабели за високо напрежение няма!
                            ...мда,това го пропуснах,признавам си.
                            Fiat Brava 1.2,16в

                            Коментар


                              #15
                              колеги много лошо днес нямах време да погледна но прекъсването не се оправи днес и за сек. наи вероятно е бобина а свещите са NJK илезнаха си по каталог
                              Fiat Brava 1.8 ELX 113 HP
                              BMW E46 2.0i 150 HP

                              Коментар

                              Working...
                              X