Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT500.1.1.1997-проблем с охладителната система.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Здравейте отново...Вчера смених датчика който включва вентилатора,покарах малко,спирах на място докато се включи вентилатора,карах , спирах и установих ,че всичко е по старому-пак изхвърля антифриз от капачката на разширителния съд.Днес на обяд нивото на антифриза беше на минимума,но този път не долях а запалих мотора и зачаках да видя дали ще изхвърли пак от антифриза.Нивото на антифриза сравнително бързо започна да се покачва,като преди да се включи вентилатора беше на максимума,проверих водните съединения да не би да са станали много твърди,но си бяха наред.През това време нивото на антифриза подминаваше максимума със около сантиметър,незнаейки какво да правя изфорсирах мотора и тогава нивото на антифриза слезе под максимума ,но след като пуснах газта се покачи отново,но не чак до където беше преди да изфорсирам,и така подадох газ няколко пъти за по около 15 -20 секунди и поддържайки високи обороти нивото слизаше до минимума,но след като заработи на празен ход се покачваше до средата между мин.и мах.При повишаването на оборотите се виждаше ,че антифриза циркулира доста бързо във разширителното казанче,а при работа на празен ход антифриза беше спокоен.Ами сега...Да сменям ли помпата?Оказа се ,че не изхвърля антифриза когато работи на място,и тмпературата му се повиши прекалено поради неправилно работещ датчик,а когато мотора работи на ниски обороти.Забелязах,че когато е студен мотора в долният ляв ъгъл на радиатора се отцежда капка от антифриз,но трябва доста да се поизчака преди да капне.При загрял мотор,радиатора е сух.Помагайте колеги...Поздрави...
    FIAT500.1.1.1997

    Коментар


      #17
      Аз мисля, че е добре да се свали помпата и да се прегледа или направо смени. Покачването на нивото по този начин означава, че няма достатъчна циркулация. Но причините за това може да са - въздух, помпа, запушване.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #18
        valentino321 написа:
        А ти да си виждал перки,останали наполовина
        И аз,като теб,не съм...Но от утре ,може би... Защото,новата помпа,която ще монтирам утре сутрин,е със перки от ламарина А магазина от който купувам части не е за подценяване...никак даже...
        FIAT500.1.1.1997

        Коментар


          #19
          Аз пък досега не съм виждал перки от друго, освен от стомана. Виждал съм от неръждаема стомана. Но от алуминий например не съм. Дори дурала не става за там - ще се пръсне в един момент.Колега, ако си сигурен че двигателя не надува през главата, няма какво друго да е. Но провери и за запушване. Разкачи колкото се може повече маркучи и ако имаш условия промивай.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #20
            kare200 написа:
            valentino321 написа:
            А ти да си виждал перки,останали наполовина
            И аз,като теб,не съм...Но от утре ,може би... Защото,новата помпа,която ще монтирам утре сутрин,е със перки от ламарина А магазина от който купувам части не е за подценяване...никак даже...
            Да ама старата перка не от ламарина,и е здрава и цяла и не превърта.Вече съм с нова помпа,не съм пробвал колата защото мисля ,че ще е както си беше-утре като тръгна за работа ще си покаже.Ще опитам да кача снимки на помпите .Препоръчайте някой добър препарат за почистване на охл.система.Поздрави.
            Прикачени файлове
            FIAT500.1.1.1997

            Коментар


              #21
              Само по една ли може?
              Прикачени файлове
              FIAT500.1.1.1997

              Коментар


                #22
                Ето и новата...
                Прикачени файлове
                FIAT500.1.1.1997

                Коментар


                  #23
                  Колко ще изкара това нещо?
                  Прикачени файлове
                  FIAT500.1.1.1997

                  Коментар


                    #24
                    ...

                    е колко колко колкото- толкова. квп ги продават в еврото може да изкара 2 месеца може и 5 години божа работа
                    Fiat Brava 1.6 16V 90HP
                    Fiat Brava 1.2 16V 80HP
                    Fiat Bravo 1.2 16V 80HP

                    Коментар


                      #25
                      Ако помпата не е превъртяла, защото очевидно перките са там, остава да имаш запушване някъде.
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #26
                        Ами моята кара вече четири години,има няма 80х.км.,не знам от какво се притесняваш.Старата е достакорозирала и това нарушава леката и работа според мен,дано това да е проблема.Поздрави!
                        Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                        Коментар


                          #27
                          Старата помпа не превърта,но със новата чакам повече до включване на вентилатора,след спирането на вентилатора нивото на антифриза слиза малко под средата между мин.и мах...Преди да се включи вентилатора нивото е над мах...-форсирам мотора за да не стигне до капачката.При студен мотор нивото е на мин.Със сигурност няма да е лошо едно прочистване на охл.система но с какво и как...?
                          FIAT500.1.1.1997

                          Коментар


                            #28
                            Някой знае ли защо се изтъркват перките на водните помпи?!Дали не е от водата Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 то отдавна се знае-желязото много се изхабява при триене с вода Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                            Fiat 1.4 12V
                            Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                            Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                            Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                            Коментар

                            Working...
                            X