Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

неще да пали???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    неще да пали???

    колеги имам сериозен проблем с купето,като остане без бензин неще да пали.сипвам му и неще и после пак неще,бензин до двигатела не идва а помпата бръмчи.така и след около половин час или повече без да я закачам си пали без проблеми и все едно нищо не е имало....някой има ли обяснение-благодаря предварително
    Fiat Coupe 2.0 16V ....

    #2
    Само като остане без бензин ли става така
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    Коментар


      #3
      Това ми звучи на нещо като задръстен горивен филтър или помпа или малък дебит на помпата. Нещо по трасето с бензина. Първо измери на помпата дали достигат 12 волта или по-малко. На акумулатор, без да е запален двигателят. Ако имаш слаб дебит на бензиновата помпа при по-високи обороти колата може да не и достига мощност или да не вдига обороти.Друго - утайки или вода в резервоара. През тоя половин час бензиновата помпа работи ли или си изключил от контакт.
      Bravo 1.6 / 16

      Коментар


        #4
        Колега това че ’бръмчи’ помпата е означава че работи ! Изкарай я потопия в бензин и я включи с 2 проводника директно и ще си на 100 % сигурен дали работи или не !

        Коментар


          #5
          Valiosport написа:
          Само като остане без бензин ли става така
          да,иначе няма проблеми 3 години я карам и никога не е спирала да пали или нещо да и стане-само като остане без бензин
          Fiat Coupe 2.0 16V ....

          Коментар


            #6
            Riki888 написа:
            Това ми звучи на нещо като задръстен горивен филтър или помпа или малък дебит на помпата. Нещо по трасето с бензина. Първо измери на помпата дали достигат 12 волта или по-малко. На акумулатор, без да е запален двигателят. Ако имаш слаб дебит на бензиновата помпа при по-високи обороти колата може да не и достига мощност или да не вдига обороти.Друго - утайки или вода в резервоара. През тоя половин час бензиновата помпа работи ли или си изключил от контакт.
            филтъра си го сменям на 10 000км незнам дали е от него,и акомулатора е нов а помпата незнам.през половиния час не е на контакт-просто я оставям и се размотвам нещо и после пали без никакъв проблем.но като развия там болта от който влиза бензин в колекторите ли(в дюзите ли незнам) и нищо не тече като дам на контакт или ако въртя(а помпата се чува нормално си върти)след известно време потича бенз и колата пали.иначе колата си работи има си мощност в високите
            Fiat Coupe 2.0 16V ....

            Коментар


              #7
              Re: неще да пали???

              nikimura123 написа:
              колеги имам сериозен проблем с купето,като остане без бензин неще да пали.сипвам му и неще и после пак неще,бензин до двигатела не идва а помпата бръмчи.така и след около половин час или повече без да я закачам си пали без проблеми и все едно нищо не е имало....някой има ли обяснение-благодаря предварително
              Колега, за обяснение не мога да ти дам, но виж решение - не го оставяй без бензин. Според мен е много несериозно човек да остави без бензин колата и то редовно, особено ако му работи индикатора за бензина и лампата.
              Brava 1.6 EL, '98
              182A4

              Коментар


                #8
                Re: неще да пали???

                roro написа:
                nikimura123 написа:
                колеги имам сериозен проблем с купето,като остане без бензин неще да пали.сипвам му и неще и после пак неще,бензин до двигатела не идва а помпата бръмчи.така и след около половин час или повече без да я закачам си пали без проблеми и все едно нищо не е имало....някой има ли обяснение-благодаря предварително
                Колега, за обяснение не мога да ти дам, но виж решение - не го оставяй без бензин. Според мен е много несериозно човек да остави без бензин колата и то редовно, особено ако му работи индикатора за бензина и лампата.
                ха ха мерси колега несериозно е знам но така стана,пък и не е системно за 34върта година вече 3 пъти е оставала без бензин
                Fiat Coupe 2.0 16V ....

                Коментар


                  #9
                  Re: неще да пали???

                  nikimura123 написа:
                  roro написа:
                  nikimura123 написа:
                  колеги имам сериозен проблем с купето,като остане без бензин неще да пали.сипвам му и неще и после пак неще,бензин до двигатела не идва а помпата бръмчи.така и след около половин час или повече без да я закачам си пали без проблеми и все едно нищо не е имало....някой има ли обяснение-благодаря предварително
                  Колега, за обяснение не мога да ти дам, но виж решение - не го оставяй без бензин. Според мен е много несериозно човек да остави без бензин колата и то редовно, особено ако му работи индикатора за бензина и лампата.
                  ха ха мерси колега несериозно е знам но така стана,пък и не е системно за 34върта година вече 3 пъти е оставала без бензин
                  Спокойно колега и мойта съм я оставал много пъти без бензин ... Ама трябва да знаеш, че изобщо не е добре за помпата това...
                  Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                  Коментар

                  Working...
                  X