Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 16в 1.6,маслото мирише на бензин.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 16в 1.6,маслото мирише на бензин.

    Имам следния проблем,става въпрос за фиат браво 16в 1.6,като проверих маслото пръчката мирише на бензин и маслото по нея е доста по светло,нямам си идея какво става.Казаха ми че е гарнитура на бензиновата помпа но си нямам идея какво е,ако някой е имал същия проблем да помогне.Предварително Благодаря !!!

    #2
    Re: Фиат Браво 16в 1.6,маслото мирише на бензин.

    nuno_76 написа:
    Имам следния проблем,става въпрос за фиат браво 16в 1.6,като проверих маслото пръчката мирише на бензин и маслото по нея е доста по светло,нямам си идея какво става.Казаха ми че е гарнитура на бензиновата помпа но си нямам идея какво е,ако някой е имал същия проблем да помогне.Предварително Благодаря !!!
    Който ти го е казал това заслужава да бъде почерпен с боза.Използваш автомобила на къси разстояния само затова е така.Помпата е в резервоара не е като на Москвич и Лада на блока или главата ,че да вкарва бензин в маслото на ДВГ.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      "Гарнитура на бензиновата помпа" ха-ха-ха,ако този дето ти го е казал е лекар и си разбира толкова и в работата да не си пациент при него Колегата е прав-от късите разстояния е.Провери си и картерната вентилация.
      Fiat 1.4 12V
      Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
      Да си втори значи да си първи сред загубилите.
      Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

      Коментар


        #4
        Благодаря ви най вероятно е от късите разстояния

        Коментар


          #5
          Ако имаш постоянно отворен термостат и колата не загрява можа да се получи такова нещо, а другото е пикаеща дюза.
          Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

          Коментар


            #6
            Гарнитура на бензиновата помпа Това да не е Жигул бе колега Не се притеснявай колега и на моето типо му мирише маслото на бензин и ми казаха че е така защото карам на късо (в града) Карай и не се бой
            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

            Коментар


              #7
              Е те тоя си заслужава и баница към бозичката Не се плаши колега и при мен се е случвало - нормално е при студен двигател някой сегмент да пропуска малко горивна смес в картера,все пак оптималното напасване на хлабините сегмент-цилиндър става при загрят двг.
              Fiat Brava 1.2,16в

              Коментар


                #8
                Ами така е не е нов двигател и като е поизносен. На моето браво винаги мирише на бензин но карам само градско. Като сменях маслото също миришеше ужасно много. Иначе ако знаех, но беше преди това, понеже ходих на море и можело тогава да проверя надълго как стоят нещата.
                FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                FIAT Punto sx 75 '94

                Коментар

                Working...
                X