Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Висок раход фиат темпра 1.6 моно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Висок раход фиат темпра 1.6 моно

    приветКолата е бензин и никога не е имала газПроблема е следния зареждам за 50лв около 22литра и минавам около 150км това започна след като ми смениха горивния филтър този разход е градско при разтояния от 5-10км от палене до палене сравнително без много висене по светофариизвън градско всичко е нормално ходих на диагностика преди около месец и ми казаха че всичко е наред не би трябвало да е такъв разхода да я засека на ново но както и да я засичам и както и да карам все тая 50лв 150км смених даже и бензиностанцията но няма промянаако може да ми препоръчате сервиз да я погледнат

    #2
    Много ме самнява, че е заминала ламбда сондата
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    Коментар


      #3
      И аз имах мисля същия двигател, но на типо. Пробвай да откачиш акумулатора за половин час. След това запали и я остави да поработи на празен ход 5-10 минути. Покарай освен градското и малко извънградско (или на голям булевард 5-10 км). След това си карай като обикновено и засечи разхода. Това е първото и най-лесно нещо. Чак после търси друг проблем.
      FIAT BRAVO II 1.4 GPL
      FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
      FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
      FIAT UNO 1.5

      Коментар


        #4
        Аз имах типо със същия двигател и разхода ми спадна драстично след смяна на термостат,още повече,че ти я караш като мен на къси разстояния-смени го и ще има ефект!
        Fiat Brava 1.2,16в

        Коментар


          #5
          Ако си загрява както трябва и си има парно защо да го сменя
          Теоритиците си лаят, голфа си върви!

          Коментар


            #6
            Започни от филтъра. Нали след неговата смяна са започнали проблемите. Огледай връзките, може би има теч, ако трябва смени го с друг. Промяна в мощността усещаш ли?
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              Подобен проблем

              Здравейте, имам продобен проблем с фиат брава 95г, 1,8.Най-жестокото е,че има зареждания при които разхода ми е над 15/100 градско. Сега последно заредих 50л. и минах около 350км. това ми се струва безумно много за града. От какво може да е това, моля дайте ми съвет.

              Коментар


                #8
                Re: Подобен проблем

                vili151279 написа:
                Здравейте, имам продобен проблем с фиат брава 95г, 1,8.Най-жестокото е,че има зареждания при които разхода ми е над 15/100 градско. Сега последно заредих 50л. и минах около 350км. това ми се струва безумно много за града. От какво може да е това, моля дайте ми съвет.
                Това на бензин ли е,на газ ли е?
                Fiat Brava 1.2,16в

                Коментар

                Working...
                X